Üye Girişi | Yeni Üyelik

Öner Döşer 2012 Yılı Genel Astroloji Yorumu

SAYFALAR 1 / 19
Öner Döşer
2012 YILINDA TÜRKİYE

Güneş Dönüşü haritaları, transit Güneş'in her yıl incelenen astroloji haritasındaki derece ve dakikasına geldiği ana dayalı olarak çıkartılır. Yani, Güneş referans olarak alınır. Güneş dönüşü haritaları bir ulusun ilgili yılda nasıl bir modda olacağı ve içinde bulunacağı durumlara nasıl tepkiler vereceği konusunda bilgi verir. Bu haritalar sayesinde, bir yıllık olayları ana başlıklarıyla değerlendiririz. Bu haritalarda yükselen burcun hangisi olduğu, gezegenlerin haritadaki yerleşimleri ve birbirleriyle açısal bağlantıları çok önemlidir. Haritanın okunmasına yükselen burçtan başlanır.

Yıllık haritamızda Terazi burcu yükseliyor. Bu şartlarda bu yıl uluslararası ilişkiler, hukuk ve adaletle ilgili konular, politik stratejiler ve uzlaşma zemini aramayı gerektirecek durumlar ön plana çıkacak demektir. Türkiye astroloji haritasının Mars derecesi, bu yılki yükselen derecesine çok yakın düşmekte olduğundan, huzur ve barışı sağlamak için çok gayret sarf etmek gerekecek. Zira Mars agresyon, rekabet ve mücadeleleri, çatışma ve tartışmaları temsil eder ve genel olarak savaş göstergesidir. Bu haritada Mars'ın Aslan burcunda 11. evde yerleşiyor olması, bu yıl Meclis'in gündeminde eyleme yönelik planların, terör-askeri operasyon gibi temalarla ilgili konuşmaların ve alınacak uzun dönemli kararların önem kazanacağını göstermekte. Haritada ateş elementinin güçlü olması da benzer şekilde eyleme yönelik ve bazı risklerin alınacağı bir yılda olacağımızı gösteriyor.

Haritanın 1. evinde Terazi burcunda Satürn gezegeninin yerleşiyor olması, uluslararası ilişkilerde ciddiyetle eğilmek gereken, uzun vadeli kararların ve beraberinde sorumluluk getiren durumların işaretçisidir. Ülkemiz geleceğe yönelik kalıcı bir takım adımlar atabilir, önemli stratejik ortaklıklara veya bağlantılara girebilir. Satürn yüceldiği Terazi burcunda güçlü olduğundan, atılacak adımlarda başarılı olma şansı yüksek görülüyor.

Satürn haritanın 4. ve 5. evlerini yönettiğinden, bu yıl iç gündem, gençler ve eğitim sistemiyle ilgili konular çok önemli olacak ve önemli kararlar alınacak demektir. Dikkat çekecek konu başlıkları şunlar olabilir: iç güvenlik, sınırlar, topraklar, madenler, binalar, imar ve iskan, inşaat ve yapılandırma, gençlere iş imkanı sağlanması, çocuklarla ilgili güvence alınmasına, eğitimin geliştirilmesine yönelik girişimler.

Yükselen burç yöneticisi Venüs haritanın 2. evinde ve zarar gördüğü Akrep burcunda yerleşimde. Demektir ki bu yıl ekonomik konular çok önemli olacak ve ekonomik alanda bir kısım zarar görülebilir. Venüs Agena adında zorlu etkileriyle bilinen bir yıldızla da birleşiyor ve bu ihtimali güçlendiriyor. Merkür ve Güneş de haritanın 2. evindeler ve ekonomik konuların bu yılın en önemli konusu olacağına dikkat çekiyorlar. Güneş-Jüpiter karşıtlığının haritanın parasal alanlarına düşüyor olması, kredi ve geri ödemelerde yaşanacak zorlanmaların göstergesi.

Para hanesinde yerleşen üç gezegenin yöneticileri 11. evdeki Mars'tan sert açı alıyor olması ve 5. evde yerleşmiş Neptün ile t-kare açı formu oluşturuyor olması, Meclis gündemdeki Marsyen (savaş ve harekat) konuların spekülasyona ve borsada sert inişlere sebep olabileceğini gösteriyor olabilir. Ama yine de içinden çıkılamaz durumlar veya ekonomik çöküş akla gelmesin. Her koşulda para evi yöneticisi Mars haritada güçlü durumda... Pek çok Avrupa ülkesine nazaran ekonomimiz daha iyi gözükecek. Para evinde yerleşimde olan Merkür haritanın 9. evini yönetmekte, turizm ve dış ticaret gelirlerinin, yabancılarla yapılan ticari işlerin ve ihracatın en azından normal seyrinde olacağına, kazanç elde edileceğine, yeni dış ticaret anlaşmalarına işaret ediyor.

SAYFALAR 1 / 19

    E-Posta ile Paylaş Diğer Sosyal Ağlarda Paylaş


Ünlü Astrologlar 2013'ü Trendus için Yorumladı

Nuray Sayarı
Nuray
Sayarı
Metin Sırma
Metin
Sırma
Oğuzhan Ceyhan
Oğuzhan
Ceyhan
Su Karakuş
Su
Karakuş
Dinçer Güner
Dinçer
Güner
 


2015 Tarot Falı

Dior Özel Suitleri ile Cannes Film Festivali`nde
Dior Özel Suitleri ile Cannes Film Festivali`nde - Dior, 10 yıldır Cannes Film Festivali kapsamında Majestic Hotel`deki Dior Suitinde misafirlerini ağırlıyor. Dior renklerinden hazırlanan suitte bu sene de ünlülere makyaj ve manikür yapıldı.

kisa orta uzun

88. Oscar Ödülleri’nde hangi ünlü ismin Armani Prive tasarımı elbisesini daha çok beğendiniz?

Cate Blanchett
Naomi Watts
Anket Sonuçları

TRENDUS OKURLARI SEÇİYOR
Dünyanın en güzel kadını kim?TRENDUS INDEX


Ana Sayfa moda güzellik dekorasyon yemek teknoloji ve otomobil mücevher sağlık magazin video fotogaleri tarot falı rüya tabirleri rss iletişim

Mutlu Dergi Grubu Logo   www.fortuneturkey.com   www.trendus.com   www.instyle.com.tr   www.popsalata.com