Ayın Reçetesi: Zeytinyağlı Saç Maskesi

Zeytinyağ saçların hızlı uzamasını sağladığı gibi saç bakımı için de çok faydalıdır. Saçlara parlaklık ve canlılık kazandırarak kış ayları bakımına birebir.

 

Ayın Reçetesi: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Yayın Tarihi: 3.01.2018 14:29:00

Bu uygulamayı ayda 1-2 defa yapabilir ve sağlıklı, parlak ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu zeytinyağı kürü saçları her zamankinden daha yumuşak ve kolay taranır yapacaktır.

Tarif:

Bir kabın içine yarım su bardağı sızma zeytinyağını koyup 15-20 dakika kadar ısıtın. Yağın yanmamasına özen gösterin. Yağa batırdığınız parmak uçlarınızla saç diplerinize masaj yaparak yağı yayın. Saç deriniz kuru ise zeytinyağını saç diplerinize çok değdirmeden, saç maskesi yedirme işlemine biraz yukarıdan başlayın.

Zeytinyağını saçlarınıza tamamen yedirdikten sonra saçlarınız bir saç bonesi ile sarın ve 30 dakika bekleyin. Bu süre boyunca zeytinyağı saç derinize, saç tellerinize iyice emilecektir. 30 dakikanın sonunda, saç dipleri ve telleriniz yağdan iyice arınıncaya kadar saçlarınızı şampuanlayıp bol su ile durulayın.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X