Beyne İyi Gelen 5 Bitkiyle Zihninizi Canlandırın

Beyin sağlığına iyi geldiği uzmanlarca onaylanmış 5 bitki ve baharatı bilmenizde fayda var!

 

 

Beyne İyi Gelen 5 Bitkiyle Zihninizi Canlandırın
Yayın Tarihi: 24.10.2022 09:32:00
Unutkanlık, dalgın bir zihin... Tüm bunlar zaman zaman can sıkıcı boyutlara ulaşabiliyor. Ancak bunları beslenmenizle de önleyebilmek mümkün. Beslenmenizde yer verebileceğiniz baharat ve bitkilerle hem yiyecekleriniz daha lezzetli olacak hem de beyin sağlığınız güçlenecek.

İşte beyne iyi gelen besinler:

Zencefil: 
Pek çok faydası bilinen zencefil, ayrıca demans ve Alzheimer hastalığının tedavisinde de yararlıdır. 

Zerdeçal: Yapılan bir araştırmada Hindistan'da Alzheimer hastalığı oranlarının daha düşük olduğu sonucuna varıldığında, beslenmelerinde bulunan köri baharatı ve zerdeçalın öneminin göz ardı edilmediği sonuçlara ulaşıldı.

Adaçayı: Adaçayı hafif ve orta seviyede Alzheimer olan yaşlı erişkinlerde öğrenmeye katkıda bulunuyor. Sağlıklı bireylerde ise gelişmiş hafızaya destek sağlıyor.

Tarçın: 2015 yılında fareler üzerinde olumlu sonuç veren bir gözlemde, tarçın özünün laboratuar farelerini bilişsel bozukluklardan korumaya yardımcı olduğu sonucu ortaya çıktı. Tarçın, Parkinson hastalarında da nöroprotektif faydalar sağlayabiliyor.

Biberiye: Orta yaş ve üzerinde hafıza gelişimini destekleyen biberiye beyne en iyi gelen bitkilerden. Ayrıca, beyin hücresi ölümünü de engelliyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X