Üye Girişi | Yeni Üyelik


Lindsay Lohan

Şah Yaycı - 31.10.2012

 

 
Lindsay Lohan
Son zamanlarda yabancı magazin basınını gündemiyle meşgul eden ünlü yıldızın estetik akıbetiyle ilgili söylenebilecek birçok tespit var.
Ünlü yıldız’ın  chin implants diye tabir edilen çenesine protez  koydurup daha sonra çıkardığına dair söylentiler devam ede dursun ünlü yıldızın dolgu enjeksiyonlarına  artık dur demesi  gerekliliğindeyim.
Zaman zaman abartıya kaçan Lohan’ın naturel halini korumaya almaya yönelik uygulamalarla son derece hoş olacağını düşünmekteyim.
 Estetik açıdan Risk haritasına gelince boyun bölgesi elastikiyet kaybına ve derin çizgilenmelerin yol açtığı hatlar en önemli alanlarından . 
Koruma ve onarma amaçlı ve Kombine laser tedavileri ve mesolift uygulamalarının vakti çoktan gelmiş.
Diğer taraftan göz kapaklarında ki düşüklük ve elastikiyet kaybı ikinci önemli riskli alanı.Yine laser tadavileriyle korumaya almalı.
Her iki yanak ve dudak arasındaki çizgilenme ve elastikiyet kaybı ise başka bir riskli alanı.
Bunun içinde Hyaluronik asit bazlı mesoglow bu tür sorunlar için biçilmiş kaftan çözümler diyebiliriz.
Orta yüzün üst kısmında baş gösteren doku erimeleri için dolgu enjeksiyonları uygun ancak fazla abartmaması gerekiyor.Zira ünlü yıldızın bazen abarttığını gözlemlemekteyiz.
Kontrolsüz güneş ışınlarından korunması ve genel olarak cildinin nemlendirilmesi ise en önemli dikkat etmesi gereken konu.
Bunun için yılda en az iki seans mesoglow mesolift ve peeling iyi gelecektir şüphesiz.
 

Anahtar Kelimeler :

Yorum Yap Gönder Yazdır PaylaşDudaklar ve Dolgular

Şah Yaycı - 29.02.2012

 

Estetik cerrahi dergisinin Kasım 2009 sayısında belirtildiğine göre kadınların dudak çevrelerinde erkeklerinkinden çok daha fazla çizgi oluşur.Bu çalışma erkeklerin bu bölgede çok daha fazla sayıda ter bezi olduğu bu nedenle bu bölgelerinin kadınlardan daha nemli olduğunu ve kırışıklıkların daha az olduğunu açığa çıkarmıştır.
30-40 yaşlar dudaklarda deformasyonun başladığı yaşlardır.Bazı kadınların dudak kenarlarının aşağı doğru kıvrılmasından özellikle de yaşlanmayla ortaya çıkan üst dudaklar sarkmasından şikayetçi olurlar.
Dudaklar yön değiştirmeye başladığı an itibariyle üstlerine doğru uzanan ince çizgiler oluşmaya başlar.Sadece dudak köşelerine enjekte edilecek olan hyluronik asit dolgularla yukarı doğru yönlenerek doldurulur ve tam olarak merkezlerine oturacaktır. Doktorunuz dudak hattınıza Botilinum toksini enjekte ederek yeni çizgilerin oluşmasına engel olma yolunu seçebilir.
Alt dudak üst dudaktan %30 hacimli olmalıdır.
Ördek dudaklardan sakının
Dudak dolgusu yaptıranların en büyük endişesi dolgunun fazla yapılarak dudağın ördek dudak formuna dönmesidir.
Dudaklara iki bölgeden enjeksiyon uyguanabilir.Pembeliğin bitip ciltle birleşen çalandaki beyaz dudak hattından yada dudağın ıslak dokusuyla kuru dokusunun birleştiği kırmızı hattan enjeksiyon uygulanır.
Enjeksiyonun yapılacağı bölge sonucu belirler.
Beyaz hatta cok fazla dolgu yapılırsa dudağınız bir rafa benzer.
Doktorunuz burundan dudaklara inen gençlik çizgisi alanını korumaya özen göstermelidir.
Dudaklarınıza fazla dolgu uygulanmışsa hyaluronik asit ihtiva eden dolguyu parçalayan ve eriten bir enzim olan Hyaluronidaz enjekte edilerek bu fazlalıktan kurtulabilirsiniz.
 
 
  

Anahtar Kelimeler :

Yorum Yap Gönder Yazdır PaylaşRenee Zellweger

Şah Yaycı - 14.10.2011

 

Renee Zellweger
Ünlü yıldızın son zamanlardaki hızlı kilo kaybı onu neredeyse anoreksik bir görüntüye büründürmüş durumda.
Bugün işlediğimiz konuda olduğu gibi sağlıklı zayıflamak kadar sağlıklı kilo vermekte çok önemli.
Hızlı verilen kiloların cilt üzerindeki olumsuz etkileri şüphe götürmez bir gerçek.Yüz ovalinde sarma iç kol iç bacakta sarkma en belirgin sonuçlardan.
Sağlıklı ve yavaş kilo vermek ve aynı zamanda fiziksel aktiviteyle desteklemek gerek kozmetik gerek sağlık açısından olmazsa olmazlardan.
Ünlü yıldızın ani kilo vermesinin olumsuz sonuçlarını yüz ve boyun bölgesindeki cilt gevşekliği ve ince kırışıklıklar olarak görmekteyiz.
Dramatik kilo kayıplarında cilt içinde takviyeler gerek.Düzenli yoğun moleküllü mesolift uygulamaları ve doku kayıplarını onaracak hyaluronik asit dolgular , yüz yogoları   en önemli takviyeler.Bu tedaviler yüz boyun cildinde olduğu gibi iç kol iç bacak dizüstü gibi vucut cildinde de rahatlıkla uygulanabilir.İlave olarak vucut cildinde radyofrekans teknolojilerinden artı fayda sağlanabilir.
Kilo almayı hedefliyorsak dolgu maddelerinin erime döneminde bu sürece girmek gerek.Ya da dolgu maddelerini kilo alam sürecinde uygulatmamak gerek.Süreç bittiğinde ince çizgiler veya hafif doku erimeleri olan bölgelere düşük volumlu dolgular uygulanabilir.Mesolift-mesoglow her koşulda 30 yaşüstü herkes için uygylanabilir.
Ünlü yıldıza gelince yoğun bir cilt destekleyici tedavi sürecine girmesi gerekliliğiyle Hafif dolgular,kombine laser tedavileri ve mesolft-mesoglow önerilebilir.

Anahtar Kelimeler :

Yorum Yap Gönder Yazdır Paylaş
 

Şah Yaycı Hakkında


Anahtar Kelimeler
estetik (2)  dudak üstü (1) 
desperate housewifes (1)  yanak estetiği (1) 
venüs kontoru (1)  teri hatcher (1) 
operasyon (1)  mesolift (1) 
katie holmes yüzü (1)  katie holmes (1) 

EN SON YAZILAN BLOGLAR
Ana Sayfa moda güzellik dekorasyon yemek teknoloji ve otomobil mücevher sağlık magazin video fotogaleri tarot falı rüya tabirleri rss iletişim

Mutlu Dergi Grubu Logo   www.fortuneturkey.com   www.trendus.com   www.instyle.com.tr   www.popsalata.com