Cildinizi Buz İle Buluşturun

Buzun cilde olan faydalarını biliyor musunuz?

 

Cildinizi Buz İle Buluşturun
Yayın Tarihi: 24.02.2017 11:00:00
1. Buz ile yüzünüzü sıkılaştırın

Yüzünüze düzenli aralıklarda buz bakımı uygularsanız yüzünüzün sıkılaşmasını kolaylaştırırsınız. 

2. Yüzünüze makyaj uygulamadan önce buz sürerek kalıcılığı arttırın

Makyaj yapmadan önce yüzünüze uygulayacağınız buz kompleksi makyajınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Özellikle fondöteninizin uzunca süre yüzünüzde kalmasına sebep olur.

3. Yüzünüzde oluşan kırmızlıkları buz yardımıyla yok edin

Buzun anti-emflamasyon gücü tahrişi rahatlatır ve akne veya ısırıklardan kaynaklı kızarıklıkları giderir. Günde iki kez uyguladığınızda serbest radikallerin etkilerini ortadan kaldırır.

4. Gözlerinizin şişliğini buz yardımıyla indirin

Buz kalıbının içine yeşil çay koyun ve dondurun. Sonra bu yeşil çay buzlarını yavaşça gözlerinizin altına sürün. Hızlıca gözünüzün şişliği inecektir.

5. Kaş alımında acıyı buz ile azaltın

Kaş aldırırken canınız çok acıyorsa aldırmadan önce kaş çevrenize süreceğiniz buz o bölgeyi uyuşturacaktır.

Nasıl uygulanır?

İnce bir tülbente sarıp yüze buz uygulaması yapmanın dışında, buzun cilt sağlığı için kullanıldığı pek çok alan, yöntem vardır. Bu uygulamalardan en çok bilineni ise:
Cilt toniği olarak buzdan yararlanmak istiyorsanız, bir kalp buzu makyaj yapmadan önce ince bir beze sararak cildinize makyaj yaparak sürmeniz gerekmektedir. Bu işlem cildinizdeki gözenekleri sıkılaştıracağından, makyajınızın daha pürüzsüz bir hal almasını sağlayacaktır.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X