Evde Kriyoterapi Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Şişmiş gözaltlarınızı küçültmek veya cildinizi gergin halde bırakmak için neler yapmalısınız?

 

 

Evde Kriyoterapi Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?
Yayın Tarihi: 16.12.2021 16:31:00
Buz küplerini kısa süreli aralıklarla cildinize uyguladığınızda cildinizde yer alan şişliklerin indiğine ve cildinizin daha gerilmiş bir hale geldiğine şahit olmuşsunuzdur. Teknolojinin gelişmesiyle evde uyguladığımız buz kalıpları, cerrahi dünyada kriyoterapi adını aldı.

1970’li yıllarda Japonya’da ortaya çıkan Kriyoterapi, Avrupa ve ABD’deki sporcuların kaslarının rahatlamasına yardımcı olmasıyla tüm dünyaya yayıldı denebilir. Yaralanma veya herhangi bir sorundan kaynaklı şişliklerde uyguladığımız buz kalıpları iltihaplı alanları hem rahatlatır hem de uyuşturur. Ağrıyan eklemler ve migren gibi sorunlarda da kullandığımız buz kalıplarını cildinizde de kullanarak sağlıklı bir cilt elde edebilirsiniz.

Kriyoterapi cilde nasıl fayda sağlar?
Kriyoterapinin faydalarının başında cildi daha sıkı, daha pürüssüz, daha canlı hale getirmesi var. Özellikle göz altları ve yanaklarda kullanacağınız buz kalıpları cildinizin ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.

Kriyoterapi Araçlarını veya Buz Kalıplarını Cildimize Nasıl Uygulamalıyız?
Cildinizin temiz olması ilk adımda çok önemli. Temiz cildinize nemlendirici serum veya yüz yağı uygulayarak buzların cildinizde rahatça hareket etmesini sağlayabilirsiniz. İkinci adımda Jade Roller yardımıyla, elmacık kemiklerinden burnunuzun ucuna doğru sakin hareketlerle cildinize masaj yapın. Yavaş yavaş cildinizin sıkılaştığını ve parlak bir görünüme kavuştuğunu hissedeceksiniz.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X