Trendus Logo

8 Muhteşem Netflix Önerisi

How to Get Away with Murder - 8 Muhteşem Netflix Önerisi
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
2 / 8

How to Get Away with Murder

Bu dizi, sizi sabaha kadar uyutmayacak ve sizi her bölümde ters köşeye yatıracak türden. Dizi dört sezondan oluşmakta. 5. sezonu önümüzdeki aylarda geliyor. Her sezon 15 bölümden oluşmakta. Hiç korkmayın... dizi çok uzun bölümlerden oluşuyor olabilir ama bir tane bölümü bile sizi sıkmayacak. 
Konusundan şöyle bir bahsetmek gerekirse;  beş hırslı yeni hukuk öğrencisi, Ceza Kanunu 101 dersinde gizemli profesörleri ve alanında çok başarılı Annalise Keating'in öğrencileri oluyor.  Annalise dersinin teori ile değil pratikle öğreneceğine inandığı için öğrencileri arasında seçmiş olduğu bu başarılı  beşli grubu gerçek davalara götürmeye başlıyor. Amaç; Annalise'in elindeki davayı kazanmasını sağlamak. Annalise'in bir de iki tane asistanı var; Bonney ve Frank.
Heyecanlı ve azimli bu beş öğrenci davalara giriyor fakat her şey hayallerindeki gibi gitmiyor. Birden kendilerini bir cinayetin içinde buluyorlar ve olaylar başlıyor. 
Dizinin tüm konusu isminden anlaşıldığı üzere 'Cinayetten nasıl kurtulursun?'  sorusu üzerine kurulu.  Dizi adete bir puzzle etkisi yaratıyor sizde. Bazen karakterlerin geçmişinden bazen de olayarın gelecekte nasıl seyir edeceğini gösteren sahneler oluyor. Siz tam olayı çözdüğünüzü zannederken bir sonraki bölümde ne kadar yanıldığınızı görüyorsunuz bu da diziyi art arda izleme isteği uyandırıyor. 
Her karakterin farklı bir geçmiş hikayesi var. Bazı karakterler arasında hatta geçmişten ortak izleri var ama bunu bizler de karakterlerle birlikte ilerleyelen bölümlerde öğreniyoruz.