Trendus Logo

Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın

Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın - Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
4 / 7

Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın

Kışın Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?
 

Havaların elverişli olduğu dönemlerde gerçekleştirilen aktivitelerin bir kısmını kışın yapabilmek pek kolay değil. Mevsim şartları bu duruma engel olabiliyor. Ancak kışın vaktinizi dolu dolu değerlendirmenizi sağlayacak çeşitli aktivitelere katılım sağlayabilirsiniz. Bu sayede kendinizi geliştirebilir, sağlıklı bir yaşam sürebilir ve farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.
 

Fitness

Birden fazla egzersize dayalı bir spor olan Fitness, aletli veya aletsiz olarak kasların sıkılaştırılması ve daha kuvvetli hale getirilmesinde fayda sağlar. Yaşam kalitesini yükseltebilmek için bir Fitness salonuna yazılmak mantıklı olacaktır. Egzersize başladıktan sonra ister istemez yemek yeme alışkanlıkları da değişir. Vücudun sıkılaşmaya başlamasıyla birlikte kişinin özgüveni artış gösterirken, sağlıklı yaşamın kapıları açılmış olacaktır. Kış döneminde yapılabilecek aktiviteler arasında bulunan spor egzersizlerini dilerseniz kendi evinizde yapabilmeniz mümkündür. Online derslere katılarak vücudunuzun ihtiyacı olan egzersiz hareketlerini öğrenebilirsiniz. 


Yoga

İş hayatının getirdiği stres ve sosyal yaşamda karşılaşılan problemler derken, insan kendi zihninin yorulduğunu fark edebiliyor. Bu yorgunluk yaşanırken depresyon, kaygı bozukluğu benzeri hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Ancak bu olumsuz durumları en başından engelleyebilmek zor değil. Hareket ve nefes egzersizlerinin kullanıldığı, odaklanmanın ön plana çıkarıldığı yogaya başlanarak kendi meditasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yogadaki asıl amaç zihnin ve bedenin mükemmel uyumu yakalayabilmesidir. Kışın bu meditasyonu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.


Kayak

Kış turizminin gözbebeği olan kayak sporunu gerçekleştirebileceğiniz çok sayıda kayak merkezi bulunuyor. Palandöken, Uludağ, Kartalkaya, Elmadağ gibi kayak merkezlerine giderek kış döneminde tatil yapabilirsiniz.


Kaplıcalar

Halk arasında şifalı su olarak bilinen kaplıcalar, kış döneminde insanların yoğun ilgisini çeken kaynarcalardır. Kaplıca suyunun mineraller bakımından zengin olması bazı tedavilerin bu alanlarda gerçekleştirilmesinin önünü açmıştır. Özellikle fizik tedavide kaynarcalar sıklıkla kullanılır. Kaplıcaları ayrıca bir kış aktivitesi olarak düşünebilirsiniz. Çünkü hemen hemen hepsinde konaklama tesisleri bulunur.


Kültür Sanat Etkinlikleri

Kış aktiviteleri düşünüldüğünde kültür ve sanat etkinlikleri es geçilmemelidir. Çeşitli film festivalleri, tiyatro oyunları, konserler, resim sergileri, okur buluşmaları gibi etkinliklere katılım sağlayarak kış dönemini verimli geçirebilirsiniz.