Trendus Logo

Nasıl Yapılır?: Cinsiyet Temelli Şiddete Karşı Erkeklerin Yapması Gerekenler

Nasıl Yapılır?: Cinsiyet Temelli Şiddete Karşı Erkeklerin Yapması Gerekenler - Nasıl Yapılır?: Cinsiyet Temelli Şiddete Karşı Erkeklerin Yapması Gerekenler
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
3 / 3

Nasıl Yapılır?: Cinsiyet Temelli Şiddete Karşı Erkeklerin Yapması Gerekenler

 

Vücut dili 

Sayısız şekilde iletişim kurabilen yaratıklar olarak, birisinin gösterdiği ilgiye sıcak bakılmadığını artık anlıyor olmanız gerek. Buna kulaklıklar, kitap okuma, kolların çapraz olması veya konuşma yapma konusundaki isteksizlik dahildir. Çoğu zaman, kadınlar kendi güvenlikleri için rahat olmadıkları durumlara girerler. Beş dakika boyunca etkileşimi açıkça reddetmek; potansiyel sonuçlarla uğraşmak zorunda kalmaktan çok daha güvenlidir (egosu zedelenmiş kızgın bir adam bir kadın için korkutucu olabilir). 

Nelerle uğraştığımızın ve neler düşündüğümüzün biraz olsun farkında mısınız? 

 

 

Neler yapabilirsiniz? Sokakta yalnız bir kadının arkasında yürümek? Bir kaç metra ara koyun ya da karşıya geçin. Bir barda bir kadını köşeye sıkıştırmayın – kendinizi tanıtmak için ona yaklaşıyorsanız, fiziksel olarak isterse ayrılabileceğini veya kendini durumdan çıkarabileceğini açıkça belirtin. Ve vücut dilinizin farkında olun çünkü isteği dışında bir kadının kişisel alanına girmeye hakkınız yok! Bu sosyal ipuçları oldukça önemli. 

 

 

Tecavüzcü ama... Şiddet uyguladı ama... 

Tecavüzcülere paranızı vermeyi ya da savunmayı bırakın. Bugün bile internette Harvey Weinstein'ı savunanları görmek mümkün. Onlar için bahane üretmeyi ve onlara yeni bir hayat sunmayı bırakın. 

Aynı şey şiddet uygulayan isimler için de geçerli.