Gastro Alaturka Başlıyor

'Dünyanın kalbine giden yol Türk mutfağından geçer' sloganıyla yola çıkan Gastro Alaturka etkinlikler dizisine start verildi.

 

 

Gastro Alaturka Başlıyor
Yayın Tarihi: 24.04.2018 12:06:00
Türkiye coğrafyasının mutfak zenginliğini ve yöresel lezzet duraklarını yerinde tanıtmak üzere yola çıkan bağımsız gastronomi platformu, her yöre için güçlü Danışma Kurulları oluşturuyor. 11-12-13 Mayıs’ta Lara Düden Park’ta düzenlenecek olan Gastro Alaturka Antalya, Şehir Pazar Yeri konseptinde tasarlanmış, gastronominin, lezzetin, eğlencenin, inovasyonun bir araya geldiği bir buluşma olarak tasarlandı.

Üniversitelerin gastronomi bölümleri akademisyen ve öğrencileri, hayata lezzet katan tüm oyuncuların, şeflerin, otellerin, lokantaların, yerel üreticilerin katıldığı Gastro Alaturka’da konusunda uzman kişiler de deneyimlerini paylaşacak.

Yer sofrası gibi Türk kültürüne özgü farklı sofralarda yemek, Antalya’da Elmalı yöresel yemekleri sunumları, dünyaca ünlü şeflerin masalarında özel konuklarla ziyafet, yemek sanatı yarışmaları, sokak lezzetleri, konuşma ve sunumlar, konserler ve DJ performansları bu aktivitelerden sadece birkaçı. Etkinliğin Danışma Kurulu Başkanı ve VIP Event CEO’su Yasemin Pirinçcioğlu ise Gastro Alaturka’nın önemi hakkında ise “Türkiye’yi dünyanın gözü¨nde bir şölen sofrasına dönüştürüyoruz” dedi.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X