Güzel ve Çirkin'den Hasılat Rekoru

İçerdiği eşcinsel sahne nedeniyle daha gösterime girmeden şimşekleri üzerine çeken ‘Güzel ve Çirkin’ filmi, açılış haftasına hasılat rekoruyla girdi.

 

Güzel ve Çirkin'den Hasılat Rekoru
Yayın Tarihi: 20.03.2017 22:22:00
Disney’in yeni filmi ‘Güzel ve Çirkin’ (Beauty and the Beast), vizyona girdiği cuma gününden bu yana açılış hasılatı rekoru kırdı. Film, ABD’de 170 milyon dolarlık gişe rakamı elde etti. Disney animasyonunun yeniden uyarlaması olan ‘Güzel ve Çirkin’, açılış rekorunu elinde bulunduran ‘Kayıp Balık Dori’nin 135 milyon dolarlık hasılatını geride bıraktı.


Film aynı zamanda 2017 yılının ve mart ayının şimdiye kadar en iyi çıkış yapan yapımı oldu. Film, dünya çapında da ilk haftasında 180 milyon dolarlık hasılat elde etti. Bu hasılatın 44,8 milyonu Çin’e ait. Filmin gişesi, ABD rakamıyla birleşince, dünya genelinde 350 milyon dolara ulaşmış oldu.
 
160 milyon dolara mal olan ve ilk hafta gişesiyle bile maliyetini karşılayan filmin başrollerinde Emma Watson ve Dan Stevens’ın yanı sıra Emma Thompson, Ewan McGregor ve Ian McKellen yer alıyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X