Hollywood Yapımı Osmanlı Dizisi, Yeniçeri Ağacı

Ünlü İngiliz yazar Jason Goodwin’in Yeniçeri Ağacı isimli romanı Hollywood yapımcıları tarafından dizi yapılıyor.

 

Hollywood Yapımı Osmanlı Dizisi, Yeniçeri Ağacı
Yayın Tarihi: 20.04.2017 02:04:00
Türkiye’deki tarih dizilerinin başarısı ve dünya piyasasında önemli pazar haline dönüşmesi Hollywood’un da dikkatini çekti. Gazeten Habertürk'ten Sami Akbıyık'ın haberine göre İngiliz yazar Jason Goodwin tarafından yazılan 5 kitaplık “Yeniçeri Ağacı”, Hollywood yapımcıları tarafından dizi yapılıyor.
 
20 yıl önce Avrupa turuna çıktığı sırada Macaristan’da yıkık cami minareleri sayesinde Osmanlı tarihiyle tanıştığını anlatan Jason Goodwin, Karga Seven Pictures’la anlaştığını ve yapımcı Emre Şahin’le çalışacağı için gönlünün rahat olduğunu belirtti. Diziye ilişkin Hollywood ve Türk oyuncularla görüşmeler yaptıklarını anlatan Emre Şahin ise “Büyük ihtimalle başroldeki dedektif Yaşim karakterini Hollywood’dan ünlü bir oyuncu oynayacak” dedi.
 
Dizinin ilk sezonunun 40’ar dakikalık 10 bölümden oluşacağını söyleyen Şahin, 5 sezon sürecek dizinin yanı sıra bir başka Osmanlı tarihi dizisi üzerinde de çalıştıklarını söyledi. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X