Kendall Jenner'lı Pepsi Reklamına Tepki

‘Anı yaşa’ sloganlı küresel kampanyasını sürdüren Pepsi, Black Lives Matter gösterilerini akıllara getiren son reklam filmiyle eleştirilerin hedefi oldu.

 

Kendall Jenner'lı Pepsi Reklamına Tepki
Yayın Tarihi: 5.04.2017 14:50:00
Pepsi’nin ünlü manken Kendall Jenner’ın başrolünde olduğu yeni reklam filmi ABD’yi karıştırdı.
Reklam Kendall Jenner’ın fotoğraf çekimi yaptığı yerde düzenlenen bir yürüyüş görüntüsüyle başlıyor. Kalabalık içindeki bir erkeğin daveti üzerine çekimi yarıda bırakan Kendall Jenner, platin sarısı peruğunu atıyor, rujunu çıkarıyor ve elinde Pepsi’yle günlük giysileriyle yürüyenlerin arasına katılıyor. Daha sonra kalabalığın önüne geçerek gösteride görevli polislerden birinin önünde duran Kendall Jenner, elindeki Pepsi’yi polise uzatıyor. Polisin Pepsi’yi içmesinin ardından kalabalık dans etmeye başlıyor. Reklam filmi de neşeyle gülen Kendall Jenner’ın görüntüsüyle sona eriyor. Pepsi, reklamın ‘koy vermek, harekete geçmek, tutkularımızın peşine düşmek ve hiçbir şeyin bizi geride bırakmasına izin vermemek’ ile ilgili olduğunu savunsa da izleyenlerin aklına ABD’de polis şiddeti sonucunda ölen siyahların ardından kurulan Black Lives Matter (Siyahların Hayatı Önemlidir) hareketini getirdi.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, Kendall Jenner’ın, Alton Sterling ve Philando Castile isimli iki siyahın polis tarafından öldürülmesi ve Dallas’ta düzenlenen protestolarda Micah Johnson'ın beş beyaz polisi vurarak öldürmesi ardından Black Lives Matter tarafından Louisiana’nın Baton Rouge kentinde düzenlenen gösteride polislerin ‘karşısına dikilen’ Leshia Evans’ı anımsattığına dikkat çekti. 
sputniknews.com 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X