Kilo Verirken Yüzün Zayıflamasını Önlemenin Yolları

Kilo vermeye çalışan pek çok kişinin en büyük tedirginliği yüzlerinin de zayıflaması oluyor. Kilo kaybederken yüzünüzün çökük bir görünüme bürünmemesi için yapabileceklerinizi sizler için araştırdık.

 

 

Kilo Verirken Yüzün Zayıflamasını Önlemenin Yolları
Yayın Tarihi: 20.05.2020 10:14:00
Sağlıklı bir diyet planı uygulayın.
Yapacağınız diyetin vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini barındırdığına emin olun. Yalnızca tek tip yiyeceğe odaklanan ya da karbonhidratları yasaklamak gibi tek bir yiyecek tipini reddeden diyetlerden kaçının. Dengesiz diyetler doğal ışıltınızı etkiler; bu da yüzünüzü solgun gösterir.

Bol su için.
Su tüketiminin önemi aşikar. Peki su tüketiminin vücudunuzdaki ve yüzünüzdeki şişlikleri önlediğini biliyor musunuz? Yüzünüzün sağlıklı görünmesi için diyetiniz süresince de günde en az 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin.

Güzellik uykusu çok önemli.
Aralıksız ve huzurlu bir uykunun güzellik uykusu olarak tanımlanması boşuna değil! Gece geç saatlerdeki uyanmalarla bölünen uyku ve uykusuzluk göz altlarınızda koyu halkalar oluşmasına, yüzünüzün şişmesine yol açar. Bunu önlemek için erken yatmalı ve en az 8 saat kesintisiz uyumalısınız.

Fazla tuz tüketiminden kaçının.
Yiyeceklerinizde az miktarda tuz kullanın. Çünkü tuz vücutta sıvı biriktirir; bu da şişkin bir görünüme yol açar. Kilo verirken de vücut ilk etapta sıvı kaybeder. Bu sıvı kaybı da yüzünüzün solgun ve zayıf görünmesine neden olur.

Yüz egzersizlerine vakit ayırın.
Dilerseniz yüz egzersizleri yapabilirsiniz. Yapacağınız egzersizler kırışıklıkları önlerken bir yandan da yüzünüzde kan dolaşımını artırır. Bu da daha sağlıklı ve parlak bir cilt görünümü yaratır.

  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X