Kilo Vermenin 3 Yolu

Zayıflamak ve verdiğiniz kiloları geri almamak için yapmanız gereken şeyleri listeledik.

 

Kilo Vermenin 3 Yolu
Kaynak: Shutterstock  |  Yayın Tarihi: 20.02.2017 11:05:00
Aylardır, belki de senelerdir kilo vermeye çalışıyorsunuz. Sonunda üniversitede giydiğiniz jean’e tekrar sığmayı başardınız. Ancak eninde sonunda, o jean’in düğmesi yeniden kapanmamaya başladı. Peki kilo vermek ve onu korumak neden bu kadar zor?

Birçok kişinin uyguladığı karbonhidratsız veya sadece sıvı içeren diyetler, etkilerini sonsuza kadar sürdürmeyecektir. Aksine, bu ani şoklar vücudunuzu deforme edeceği gibi siz eski beslenme şeklinize döndüğünüzde kilo almanıza neden olur. Zayıflamak ve bunu korumak için yapmanız gereken, yaşam şekli değişikliğidir. Bu da demek oluyor ki, uygulayacağınız beslenme düzenine hayatınız boyunca sadık kalmalısınız. Bu da ancak meyve, sebze, tahıl ve protein içeren beslenme şeklini benimsemekle mümkündür. Tabii ki arada ufak kaçamaklar yapmak hakkınız.

Kilo vermek basit bir matematiğe dayanıyor: aldığınız kalori vücudunuzun ihtiyacı olan kaloriyi geçmemeli. Ve kilo vermek için kalori yakmanızı sağlayacak şeylere ihtiyacınız var. Kalori saymak katı bir kural gibi görünebilir, ancak ne kadar yediğinizi takip etmeniz hedefinize ulaşmanız açısından önem taşıyor. 

Sağlıklı beslenme kilo vermenin anahtarlarından biri olsa da o kapıyı açmak için hareket etmeye de ihtiyacınız olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Günde en az 1 saat, haftanın 5 günü egzersiz yapmalısınız. Sadece yürüyüş yapmanın yeterli olmadığını da burada belirtelim. Kalori yakmak için koşu, bisiklete binme veya kardiyo gibi yüksek egzersizleri hayatınıza dahil etmelisiniz. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X