Kondüktör Cannes Film Festivali'nde

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin Kondüktör adlı belgeseli, 71. Cannes Film Festivali'nde yer almaya hak kazandı.

 

Kondüktör Cannes Film Festivali'nde
Yayın Tarihi: 9.05.2018 02:39:00
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin Kondüktör adlı belgeseli, 71. Cannes Film Festivali'nde yer almaya hak kazandı. Yönetmenliğini Alper Özdemir'in üstlendiği belgeselde, 34 yılı aşkın süredir demir yollarında kondüktör olan Ergüder Kuzucular'ın seyahatleri kendi gözünden aktarılıyor.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Özdemir, öğrenci olarak sinema dünyasının kalbinin attığı festivalde elde ettikleri başarının kendilerini oldukça motive ettiğini belirterek, "Doğu Ekspresi, doğu ile batıyı birbirine bağlayan kültürel bir tren. Son zamanlarda popüler olan tren yolculuğuna başka bir açıdan, emekçilerin gözünden bakmayı istedik. Uzun yıllardır tren memurluğu yapan Ergüder Kuzucular'ın da desteğiyle kısa bir sürede çekimleri tamamladık. Mutluyuz, umutluyuz. Cannes, bizim için büyük bir deneyim ve gelecek projelerimiz için de motivasyon kaynağı oldu" değerlendirmesinde bulundu. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X