Kuru Şampuan Kullanmanın Zararları

Saçlarınızın dökülmesinin nedenini çok uzaklarda aramayın.

 

Kuru Şampuan Kullanmanın Zararları
Kaynak: Shutterstock  |  Yayın Tarihi: 29.03.2017 10:54:00
Günlü programımız yoğunlaştıkça, kendimiz için yapmamız gereken bazı şeyleri de ne yazık ki kolayca listeden çıkarabiliyoruz. Bunların başında da, hayatımıza mucizevi bir şekilde giren kuru şampuan nedeniyle, yıkanmak geliyor.

Philip Kingsley Trichological Clinic iletişim direktörü Anabel Kingsley, kuru şampuanın gerçek şampuanın yerini alması halinde kafa derisi için sağlıksız bir ortam yaratıldığını söylüyor. “Saçların sağlığı kafa derisinin sağlığı ile kuvvetle bağlı, ve düzenli şampuanlama zaruri önem taşıyor.” Eğer yağlar, ölü deriler ve ter kafa derisine yerleşirse saç folikülleri ciddi zarar görüyor.

Bu foliküllerin saçların gelişmesi ve uzaması için önem arz ettiği düşünülürse, kuru şampuanı sürekli kullanmak saçların zayıflamasına ve dökülmesine neden oluyor.

Tabii bu kuru şampuanı rutininizden çıkarın anlamına gelmiyor. Yine de saçlarınızı 3 günde bir mutlaka su ve şampuanla yıkamanız şart. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER SAĞLIK HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X