Leyla Emadi'nin Kişisel Sergisi Diken Üstünde ile Başlıyor

Vision Art Platform’da yeni sezon 10 Eylül - 25 Ekim 2022 tarihleri arasında Leyla Emadi’nin kişisel sergisi Diken Üstünde ile başlıyor. Sergide sanatçının beş ana bölümde kurguladığı ve Türkiye’de kadın olarak var olabilmeyi ele aldığı üretimler izlenebilecek.

 

 

Leyla Emadi'nin Kişisel Sergisi Diken Üstünde ile Başlıyor
Yayın Tarihi: 10.05.2022 14:28:00
Emadi’nin güncel üretimlerinden oluşan Diken Üstünde, bir travmayı dönüştürmenin adımlarını somutlaştırıyor ve çeşitli üretim biçimlerini bir araya getirdiği bir dönüşümü izleyicilere sunuyor.
 
Leyla Emadi’nin  sıklıkla kullandığı malzeme olan beton, bu serginin de yapı taslarından olup, tekstil, video, karakalem ve yerleştirme gibi tekniklerle de zenginleştirilmiş. Yüzleşme, idrak, kabullenme, arınma ve dönüşüm olmak üzere beş adımda izleyiciyi  diken üstünde olma hissinin derinliğinden geçirerek olumlu duygulara doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Çalışmalarının her birinde gerçek hayattan direkt alıntılara yer verirken ortaya koyduğu üretimlerini daha derin ve sorgulatıcı kılmak adına Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile işbirliği yapıyor. Diken Üstünde sergisi süresince sergi mekânında bulunan üçboyutlu yazıcıdan 21 gram ağırlığını sembolize eden ağırlık formu üretilecek ve bu formların satışından elde edilecek gelirin tamamı Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na bağışlanacak.
 
Sanatçı metnini kaleme alan Eleştirmen ve Küratör Beral Madra Emadi’nin Diken Üstünde sergisi icin, ‘ürkeklik ve çekingenlik yaşayan geniş kitle için görünmez olanı görünür kılma ve tüm olumsuzluklara karşın boyun eğilen düzeni sorgulamaya davet etmek vardır. Emadi’nin sunduğu görsel bilgi tartışmalı veya zorlu konularda düşünmeyi ateşlemeye yardımcı oluyor. Sanat üretiminin karşı koyma, direniş ve çözüm için her zamankinden daha önemli ve sıklıkla kullanılan bir parçası olmasını tetikliyor’ sözleri ile tanımlıyor.
 
Leyla Emadı’nin Diken Üstünde adlı dördüncü kişisel sergisi Vision Art Platform’un Akaretler’de yer alan sergi mekânında izleyicilere bütünsel bir deneyim sunmayı hedeflerken sanatçının incelikle oluşturduğu beş ayrı dönüşüm bağlamı tam da diken üstünde hissedilen anları sorgulatmaya, bu konularda derinlemesine düşünmeye itiyor.
 
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X