Louis Vuitton'dan Sürdürülebilir Koleksiyon: Felt Line

 

 

Louis Vuitton'dan Sürdürülebilir Koleksiyon: Felt Line
Yayın Tarihi: 20.06.2021 09:19:00
Louis Vuitton Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü Virgil Abloh tarafından, Sonbahar-Kış 2021 şovu sırasında tanıtılan Felt Line, Maison’un çığır açan döngüsel yaratıcı yaklaşımını yansıttığı üç ikonik deri ürününü 16 Temmuz 2021’de gözler önüne seriyor.
 
Organik pamuk, geri dönüştürülmüş yün bazlı jakar ve mevcut stoklardan elde edilen %100 geri dönüştürülmüş polyester ile geri dönüştürülmüş plastik gibi çevreye duyarlı birçok malzeme kullanılarak tasarlanan bu üç çanta, Maison’un döngüsel yaratım sürecinden doğuyor.
 
Virgil Abloh’un Louis Vuitton için sunduğu ilk şovunda yer alan ve erkek koleksiyonunun temel parçaları olan Keepall, Keepall XS ve Soft Trunk, Louis Vuitton’un döngüsel yaratım sürecine olan bağlılığını sergiliyor. Louis Vuitton’a dahil olduğu 2018 yılından itibaren işlevselliğin, koruyuculuğun ve hareket halinde muhteşem uyum sergilemenin ön plana çıktığı tasarımlarıyla Virgil Abloh yaratıcılığa meydan okuyor. Bütünsel bir yaklaşımla her bir ürünün, hem yaratım sürecinde hem de malzeme kullanımında, sürdürülebilir ve doğaya karşı sorumlu bir yaklaşım benimseyen Felt Line koleksiyonu sürdürülebilirliğe adanmışlığın portesini çiziyor.
 
Louis Vuitton’un tüm kalite ve dayanıklılık kriterlerini karşılayan Felt Line‘ın üç modelinin yanı sıra sunulan hazır giyime ait tek parça; uzun kaban sürdürülebilir ve sorumlu moda seçiminin altını çiziyor. Tüm ürünler üzerine mevcut stoklardan üretilen deri bir yamanın iliştirildiği bir imza taşıyor. Louis Vuitton’un sürdürülebilir kalkınma politikasının sembolü olan bu amblem, 2025 yılına kadar ürünlerinin %100’ünün eko-konsept kavramıyla yaratılacağına bir göndermede bulunuyor.
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER ERKEK MODASI HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X