“Love and Leashes”ı İzlemeden Önce “Kink” Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni Kore yapımı romantik komedi, BDSM’in romantik ilişkilerdeki yerini inceliyor.

 

 

“Love and Leashes”ı İzlemeden Önce “Kink” Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Yayın Tarihi: 15.02.2022 15:32:00
Netflix’te yeni çıkan Güney Kore yapımı cinsellik içeren aşk hikayesi, bir süredir izleyiciler tarafından heyecanla bekleniyordu. Filmde iki iş arkadaşının, aralarından yeni çalışan olanın iş yerinde yanlışlıkla BDSM’e olan ilgisini belirtmesiyle başlayan spontane ilişkisi anlatılıyor. 
 
Peki bu bahsedilen “kink” ne? Kısaca açıklamak gerekirse “kink”, cinsellikte basmakalıp olmayan cinsel uygulamaların, kavramların veya fantezilerin kullanılması. Biz de bu yazımızda, kinklerle alakalı bilmeniz gerekenleri anlattık.
 
1.Kink, aşkla alakalı olmak zorunda değil.
Çoğu insan, cinsellikte birbirleriyle aynı frekansı tutturduklarında ve sekste aynı şeyleri istediklerini fark edip arzuları için utanmamaya başladığında partnerine aşık olduğunu sanabiliyor. Ne yazık ki aşk ve seks birbirinden tamamen ayrı eylemlerdir. Bu ayrımı iyi yapabildiğinize emin olun.
 
2.BDSM ilişkide karşı tarafın itaat eden taraf olması, izin almamanız gerektiğini göstermiyor.
Baskın ve itaatkar bir cinsel ilişkide aslında itaatkar daha çok güce sahiptir çünkü o istemezse bu ilişki gerçekleşemez. Ayrıca tüm cinsel ilişkilerde, bu BDSM içerikli olsa bile karşı tarafın mutlaka rızasını almanız gerekir. Hye-mi'nin (Lee El) filmde dediği gibi, "Böyle bir fantezimin olması bana pislik gibi davranabileceğin anlamına gelmez."
 
3.En önemli şey iletişim. 
 
Neyi sevdiğiniz ve ne istediğiniz konusunda net olun. Gerçek dünyada, iş yerinde mükemmel BDSM partnerinizi bulamayabilirsiniz. Ancak yine de deneyimlemek istediğiniz şey konusunda karşınızdaki kişiye dürüst olmayı kendinize borçlusunuz.
 
4.Kink’ler konusunda insanlara saygılı olmalısınız.
İnsanların, özellikle cinsel olarak, her zaman sizden farklı ilgileri olacaktır. Ancak bu, başkalarını zevk aldıkları şeyler için yargılamak veya utandırmak için asla bir neden değildir. Seks utançla değil zevkle ilgilidir. 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER NETFLİX FİLM ÖNERİLERİ HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X