“Marine Edilmiş Makyaj” Trendi Y2K Fanları İçin Harika Bir Dönem Başlatıyor

Aramızdaki uykusuna düşkün olanlar bu trende bayılacak.

 

 

“Marine Edilmiş Makyaj” Trendi Y2K Fanları İçin Harika Bir Dönem Başlatıyor
Yayın Tarihi: 18.10.2022 09:47:00
Bir noktada makyaj trendlerinin “temiz kız görünümü” aşamasını geride bıraktık, çünkü bu trend hiç kuşkusuz gerçekçi ve sürdürülebilir değil. Artık insanlar daha canlı bir görünümü ya da TikTok'taki güzellik meraklılarının deyimiyle "marine edilmiş makyaj"ı benimsiyor.

TikTok'taki marine edilmiş makyaj trendi, Y2K nostaljisini gece hayatı kültürüyle harmanlıyor. Tüm bu estetik, bir süredir gördüğümüz, ancak bir adı olduğunu bilmediğimiz bir estetik. Tabii ki bu trend isminin tam anlamını karşılamıyor, bu yüzden lütfen en sevdiğiniz fondöteninize sevdiğiniz baharatlardan dökmeye kalkmayın! Marine makyaj aslında tamamen Christina Aguilera, Avril Lavigne ve Solange dönemine bir selam çakmakla ilgili.  Yani makyajınızı ilk yaptığınız andaki görünümü değil, bir zaman sonra hafif dağılmış görünümünü benimsemek… Örneğin dağınık bir göz farı yahut hafif silinmeyle birlikte keskinliğini kaybetmiş eyeliner gibi.
 
 
Tabii ki eklemek istediğimiz bir uyarı var: Her ne kadar makyajla uyumuş gibi duran dağınık bir makyaj çok çekici durabilse de bu görünümü kazanmak için lütfen makyajla uyumayın. Makyajla uyumak hala cildiniz için ideal değil ve muhtemelen tıkanmış gözenekler nedeniyle cildiniz çok zarar görecek. Bu makyaj görünümünü gerçekten bir gece boyu gibi uzun süreler beklemeden de kendi tekniklerinizle elde edebilirsiniz.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X