MasterChef Türkiye'de Bu Hafta Kim Elendi?

Sevilen yarışma programlarından MasterChef Türkiye'de 15 kişilik ana kadrodan haftanın elenen isimlerini güncel olarak sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

MasterChef Türkiye'de Bu Hafta Kim Elendi?
Yayın Tarihi: 23.11.2020 00:10:00
MasterChef aylardır elemeler ve yerlerine yedekten gelen yarışmacıların ardından, artık şampiyonluğa giden sürece başladı. 15 kişi yemeklerini artık şampiyonluk için hazırlıyor. Mavi takımın bazı haftalarda artı yarışmacı sayısıyla yarışacak olması da yarışmanın gidişatını değiştiren detaylardan. 

Büyük ilgi gören yarışmanın elenen isimlerini güncel bir şekilde hafta hafta sizlerle paylaşacağız.


​22 Kasım Pazar günü eleme gecesinde MasterChef'e kim veda etti?

MasterChef'te bu hafta elenen isim kırmızı takımdaki Ayyüce Kamit oldu. Sefa, Uğur ve Ayyüce üçlü elemeye kaldı. Somer şefin imza tabağını en başarılı şekilde çıkaran Sefa birinci oldu. Son ikiye kalan Uğur ve Ayyüce arasında yarışmaya veda eden isim Ayyüce oldu. Oysa bu hafta tüm meraklar Uğur'un elenip elenmeyeceğine dairdi. Çünkü cumartesi gecesi Acun Ilıcalı "Uğur Yılmaz Deniz isimli yarışmacının sosyal medyada kullandığı terbiye sınırlarını aşan paylaşımları nedeniyle Masterchef yarışmasıyla ilişiği kesilmiştir." tweet'i ile Uğur'un diskalifiye edildiğini duyurmuştu. Bu nedenle de bu hafta eleme olmaması ihtimali güçlenmişti. 23 Kasım Pazartesi günü yayınlanacak yeni hafta görüntülerinde ise Uğur'un yer almaması dikkat çekti. MasterChef Türkiye Uğur Yılmaz Deniz neden diskalifiye edildi?

Uğur Yılmaz Deniz, MasterChef Türkiye yarışmasından geçmişte Acun Ilıcalı'nın şahsına, Fenerbahçe teknik kadrosu ve yönetim kadrosuna dair kişilere ve genel anlamda kadınlara dair onaylanmayacak ağır söylemler içeren tweetleri nedeniyle diskalifiye edildi. Ayrıca kendisine dava açıldığı da konuşulan haberler arasında.15 Kasım Pazar günü eleme gecesinde MasterChef'e kim veda etti?

Bu hafta MasterChef'e veda eden isim haftanın mavi takım kaptanlığını yapan Esra Tokelli oldu. Eray, Barbaros ve Esra üçlü elemeye kaldı. Danilo şefin Ruby tabağını en başarılı şekilde çıkaran Eray birinci oldu. 
Son ikiye kalan Esra ve Barbaros arasında yarışmaya veda eden isim Esra oldu.8 Kasım Pazar günü eleme gecesinde MasterChef'e kim veda etti?

Bu hafta MasterChef'e veda eden isim 20 yaşındaki genç yarışmacı Furkan Yalçın oldu. Uğur, Barbaros ve Furkan üçlü elemeye kaldı. Son ikide Furkan ve Barbaros ter dökerken, elenen isim Furkan olarak açıklandı.1 Kasım Pazar günü eleme gecesinde MasterChef'e kim veda etti?


Bu hafta MasterChef'e 25 yaşındaki Kıbrıslı yarışmacı Tanya Kilitkayalı oldu. Tanya, son üçlü elemeye Furkan ve Uğur ile birlikte kaldı. Şef tabağına en az yakın olan tabağı hazırlaması nedeniyle Tanya yarışmaya veda etti.25 Ekim Pazar günü eleme gecesinde MasterChef'e kim veda etti?

Bu haftanın veda eden ismi 24 yaşındaki yarışmacı Berker Başmanav oldu. Berker, son üçlü elemeye Tanya ve Uğur ile birlikte kaldı. Son üçten ilk kurtulan Uğur oldu. Şef tabağı olan ördek etinin ideal ölçüde pişmesi nedeniyle Tanya kalan isim oldu. Berker ise eti fazla pişirmesi nedeniyle yarışmaya veda etti.18 Ekim Pazar günü eleme gecesinde MasterChef'e kim veda etti?

Bu haftanın veda eden ismi Didem Devay oldu. Didem, son üçlü elemeye Tanya ve Özgül ile birlikte kaldı. Potadan ilk kurtulan Özgül oldu. Tanya'yı şef tabağına daha yakın bulan jüri elenen isim olarak Didem Devay'ı belirledi.
11 Ekim Pazar günü eleme gecesinde MasterChef'e kim veda etti?

​Bu haftanın veda eden ismi Brezilyalı yarışmacı Walison Fonseca​ oldu. Zaman zaman zorlandığı dil engeline rağmen başarılı bir süreç geçiren Walison, son üçlü elemeye Ebru ve Sefa ile birlikte kaldı. En iyi yemeği yapan Sefa ve sunulan yemekte Walison'dan daha başarılı olan Ebru yarışmaya devam ederken Walison Fonseca yarışmadan elendi.

 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X