Merkür Retroları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Merkür retroları hakkında bilmek isteyebileceğiniz bazı bilgileri yazımızda derledik.

 

 

Merkür Retroları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Yayın Tarihi: 7.09.2022 13:07:00
Belki bir kişiyle tanıştıktan sonraki beş dakika içinde tam olarak doğum yerini ve saatini sormanız ile tanınıyorsunuz ya da belki bu sorular size soruluyor ve barda bir yabancının neden bu bilgiye ihtiyaç duyduğu hakkında hiçbir fikriniz olmuyor. Ne olursa olsun, Merkür gerilemesi/retrosu olarak bilinen astronomik fenomeni ve ona eşlik ettiği söylenen kargaşayı ve kaosu büyük ihtimalle duymuşsunuzdur.
 
Eğer öyleyse, merak ediyor olabilirsiniz: Merkür retrosu ne zaman? Ve şu anda işler sizin için özellikle kaotik gidiyorsa, merak ediyor olabilirsiniz: Merkür şu anda geri mi gidiyor? 2022 sonuna kadar iki Merkür retrosu daha söz konusu:

 
9 Eylül-Ekim 2: Merkür Terazi ve Başak burcunda geri gidiyor.
29 Aralık-18 Ocak, 2023: Merkür Oğlak burcunda geri gidiyor.

 
Öncelikle Merkür gerilemesi hakkında biraz bilgi verelim. Bu astronomik olay, Merkür'ün Dünya'ya göre yörüngesinde geriye doğru hareket ediyor gibi göründüğü optik bir yanılsamaya atıfta bulunur. Bu doğru: Merkür geri giderken aslında geriye doğru hareket etmiyor, sadece Dünya'daki bakış açımızdan öyle görünüyor. Gökbilimciler buna "görünür geri hareket" diyor ve Merkür gezegenine özel değil. (Plüton, Satürn ve Neptün de dahil olmak üzere diğer gezegenler de geri hareket ederler.) Bununla birlikte, Merkür'ün gerileme dönemleri, özellikle iletişim, seyahat ve teknoloji (astrolojiye göre Merkür’ün yönettiği şeyler) ile ilgili olarak açıklanamayan aksiliklere ve sıkıntılara neden olma eğilimindedir.
 
Astrolojide Merkür Retrosu Ne Demektir?
Astrolojide, retrograd dönemler esasen yavaş hareket zamanı veya bir gezegenin tam potansiyelinde ilerlemediği (ve dolayısıyla sizin de ilerleyemediğiniz) anlamına gelir. Bir gezegenin yönettiği söylenen yaşam alanına bağlı olarak, her tür gerileme sırasında aksilikler yaşayabilirsiniz. Merkür, astrologlar tarafından her türlü iletişimi yöneten gezegen olarak bilindiğinden, bu zamanlarda ne söylediğinizin ve ne yazdığınızın iki kat farkında olmak önemlidir, çünkü düşünceleriniz, sözleriniz ve duygularınız çeviri sırasında kaybolabilir. Merkür geri harekette olduğunda, e-postalardan projelere ve metin mesajlarına kadar tüm yazılı iletişim biçimlerini iki veya üç kez kontrol ettiğinizden emin olun. The Old Farmer's Almanac; ayrıca, bu süre zarfında herhangi bir sözleşme imzalamaktan kaçınmanın akıllıca olabileceği konusunda da uyarıyor. Genel olarak, bu gerileme dönemlerinde - ve özellikle Merkür'ün 2022'de geri harekette olduğu zamanlarda - ekstra sabırlı, zamanlama ve iletişim konusunda esnek olmak, herhangi bir rahatsızlığı -gezegenlerin bununla bir ilgisi olsun ya da olmasın- biraz daha az etkiyle geçirmenizi sağlayabilir.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X