Nurgül Yeşilçay Erkan Petekkaya`ya Cevap Verdi

Ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay, Ayşe Arman`a Paramparça dizisinden ayrıldıktan sonra, kendisi hakkında konuşmaya devam eden rol arkadaşı Erkan Petekkaya`yı hedef alan açıklamalar yaptı. Röportajın yayınlamasının ardından sosyal medyada birçok isim olaya dahil oldu.

 

Nurgül Yeşilçay Erkan Petekkaya`ya Cevap Verdi
Yayın Tarihi: 13.03.2016 15:26:00

Nurgül Yeşilçay, Paramparça dizisinden ayrıldıktan sonra rol arkadaşı Erkan Petekkaya`nın kendisi için "Gerçek sebepleri anlatırsam Nurgül sokağa çıkamaz!" laflarına dayanamayarak Ayşe Arman`a röportaj verdi ve olayın iç yüzünü anlattı. 

Röportajın yayınlanmasının ardından Twitter`da bir çok ünlü isim Nurgül Yeşilçay`a destek tweetleri atmaya başladı.

Röportajdan önemli başlıklar şu şekilde;

Bu Erkan Petekkaya ve Paramparça hikâyesi nedir?

Biten bir şeyin ardından konuşmak benim sevdiğim bir şey değil. Ben de konuşmadım. Ama karşı taraf devamlı bir şeyler söyledi, en sonunda da "Gerçek sebepleri anlatırsam Nurgül sokağa çıkamaz!" gibi şeyler zırvaladı. Sanki yüz kızartıcı bir suç işlemişim gibi. Madem öyle, madem eteğimizdeki taşları döküyoruz, tam dökelim o zaman...

Erkan Petekkaya, senaryo gerektirdiği halde öpüşmek istememiş. "Benim Anadolu`da muhafazakâr izleyicilerim var" demiş... Nedir işin gerçeği?

En baştan anlatayım o zaman. Geçen sene, "Ben seninle sevgiliyi oynayamıyorum!" demeye başladı. Bu sene iyice ayyuka çıktı. Ben de, "Neden?" dedim, "Sonuçta ben lezbiyeni de oynadım, hayat kadınını da... Her şeyi oynarım. Oyuncuyuz biz, n`olacak ki? Niye oynayamayacaksın ki?" O da, "Sen anlarsın!" demeye başladı...

Haaaa, "Sevgiliyi oynayabilmek için, sevgili olmamız" gerekiyor iması mı?

Bilmiyoruz... Artık nasıl değerlendirirsen. Ama adamda sürekli bir huzursuzluk, sürekli "Seninle sevgiliyi oynayamıyorum!" deme hali. Benimse derdim başkaydı.

Ben çok gerçekçiyim. "Birbirimizin gözünün içine bakacağız, âşıkmışız gibi. Ne olacak ki, abartılacak bir durum yok. Nihayetinde bir dizi çekiyoruz, yüksek sanat falan yapmıyoruz, para kazanıyoruz. Yüz kişi ekmek yiyor bu diziden. Ama işimizi iyi yapmalıyız. Hakkını vermeliyiz!" Benim derdim buydu. Fakat ben bile diziyi izlerken artık diyordum ki, "İnandırıcı olmaları için bu iki karakterin, el ele tutuşmaktan öteye geçmesi lazım. Artık öpüşsünler. Çünkü iki sevgili öpüşür..."

Senaryoda da var mı?

Elbette! Ama erkek başrol oyuncumuz istemiyor, o yüzden de öpüşülmüyor! Dahası bana, "Ooo! Sen de ne meraklıymışsın öpüşmeye. Sen zaten alışkınsın böyle şeylere" falan diyor. Gayet çirkin, çiğ laflar.

Peki müdahale edecek, "Senaryoya uyalım!" diyecek bir yönetmen falan yok mu?

Yönetmen var da, `yönetebilen` biri yok! Bu dizinin dünyasını kuran gerçek yönetmenimiz, bu olan bitenlere katlanamadı, geçen sene Haziran`da ayrıldı. Sonradan gelen genç arkadaşı da, erkek başrol oyuncusu yönetiyor! İşin aslı bu. Erkan Petekkaya ne söylese, yönetmenimiz gülüyor, kabul ediyor, onaylıyor.

Öpüşmeme gerekçesi, gerçekten Anadolu`nun muhafazakârlaştığını düşünmesi mi?

Yok canım, onu sonradan uydurdu! Bir önceki dizide, eski karısına tecavüz etti, sonra birini öldürdü, çocuğunu dövdü filan... Anadolu, bunlara bir şey demiyor da öpüşmeye mi diyecek? Belki de "Bir erkek bunları yapabilir ama sevdiği kişiyi öpemez!" demeye getiriyor, bilmiyorum ki...

Ben hâlâ çözemedim... `Sevgili`yi oynayan biri, üstelik bir erkek oyuncu neden öpüşmez ki?

Ben sana söyleyeyim, aklınca beni incitmeye çalışıyor. Küçümsemeye, aşağılamaya çalışıyor. Ama yani sen, kendi erkekliğini benim kadınlığım üzerinden taçlandıramazsın! Ben buna izin vermem! Yapamazsın...
 

Kaynak: Hürriyet

* Güncelleme: Bu röportajın üzerine Erkan Petekkaya da Nurgül Yeşilçay ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Petekkaya`nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayı okumak için burayı tıklayın!
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X