Nurhayat Arıkan “İnsanlar” Sergisi

Bodrum Marina - Osmanlı Tersanesi, 30 Nisan – 10 Mayıs 2022 tarihleri arasında Nurhayat Arıkan’ın “İnsanlar” isimli kişisel seramik sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının eserlerinin ilk kez izleyici ile buluşacağı sergi, “insanın kumaşıdır çamur” duygusuyla 35 yıl kumaşa yaşam verdikten sonra öz’e dokunuşunu simgeliyor.

 

 

Nurhayat Arıkan “İnsanlar” Sergisi
Yayın Tarihi: 25.04.2022 17:31:00

Tu-haf Art ile başlayan sanat yolculuğuna Kyron5 ile devam eden Nurhayat Arıkan, kendi ifadesi ile 30 + 5 yıl kumaşa yaşam verdikten sonra hayatın bloke olduğu pandemi sürecinde çamurun gizemiyle tanışıyor. Her dokunuş sıra dışı şekillere bürünürken parmak izi kumaş gibi sarıyor çamuru.

“Her insanın yaraları vardır, kimi bilir kimi bilmez” diyen Arıkan, ‘ilhamını kendi yaralarını iyileştirmek için uğraşırken başkalarına da şifa olan’ yaralı şifacı Kyron’dan alarak çamuru adeta bir kumaş gibi şekillendirdi.

“İNSANLAR” sergisi “insanın kumaşının özü çamurdur” mottosu ile bizleri öncelikle içimize bakmamızı hatırlatan bir yolculuğa çıkarıyor.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X