Swatch Ve Centre Pompidou İşbirliğinden Sanat Dolu Bı̇r Saat Koleksı̇yonu

Altı başyapıt Swatch ile yeniden tasarlanıyor.

 

 

Swatch Ve Centre Pompidou İşbirliğinden  Sanat Dolu Bı̇r Saat Koleksı̇yonu
Yayın Tarihi: 16.01.2022 12:59:00

Swatch, Swatch X Centre Pompidou Koleksiyonu ile dünyanın en büyük modern ve çağdaş sanat koleksiyonlarından birinin kapılarını aralıyor. Paris’in simge yapılarından Centre Pompidou’daki altı ikonik başyapıt, Swatch ile yeniden tasarlanıyor: Frida Kahlo, Amedeo Modigliani, Robert Delaunay, Vassily Kandinsky ve Piet Mondrian.

Zamanı değerli kılan, güzel anlarımızdır. Sanatın günlük hayatımızda daha fazla yer alması gerektiğine inanan Swatch, 1985’ten beri Swatch Art Special adını verdiği saat koleksiyonlarını piyasaya sürüyor. 2018’de ise Müze Gezisi serisiyle, müzelerdeki en ikonik sanat eserlerini bileklere taşıyarak sanatın herkes için ulaşılabilir olması amacını bir sonraki seviyeye taşıyor. Şimdiye kadar Rijksmuseum Amsterdam, Madrid’deki Thyssen-Bornemisza Ulusal Müzesi, Paris’teki Musée du Louvre, New York’taki Modern Sanat Müzesi (MoMA)’dan sonra, şimdi de Centre Pompidou kapılarını Swatch’a açıyor.

Swatch ve Centre Pompidou aynı amaç için bir araya gelerek, sanatı herkes için ulaşılabilir kılma misyonuyla devrim niteliğinde bir işbirliğine imza atıyor. Swatch sanatı bileklere taşırken, Centre Pompidou sanatı kitlelere ulaştırıyor. Canlı renkler ve saatin içini gösteren transparan detaylar, Swatch’un imza özellikleri arasında yer alır. Centre Pompidou da renkli boruları, çelikten yapılmış “içten dışa” mimari özelliği ve yoldan geçenlerin içerideki sanatı görmelerini sağlayan ünlü “tırtıl” camla çevrili yürüyen merdivenleriyle, aynı Swatch gibi renkli ve transparan bir yapıya sahip.

Swatch X Centre Pompidou Koleksiyonu, 1985’de Kiki Picasso’nun tasarladığı ilk Swatch Art Special saatiyle başlayan uzun soluklu sanat işbirliklerinin en yenisi. 1999 yılında binanın mimarlarından Renzo Piano, mimari imzasını JELLY PIANO saatine dönüştürmüştü. Aynı yıl Swatch, Centre Pompidou’nun renovasyonu sırasında “Vous aussi, vous êtes notre musée”, “Siz de bizim müzemizsiniz” anlamına gelen ikonik ifadenin yer aldığı dünyanın en büyük billboard’unu üreterek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.

Swatch, Centre Pompidou Koleksiyonu’ndan altı başyapıtı kendi imza özelliklerini katarak yeniden tasarlıyor. Sonuç; Her güne renk ve kültür katan, giyilebilir sanat eserlerinden oluşan bir koleksiyon.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER TEKNOLOJİ HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X