Sır - Adalet


Sır - Adalet

Kılıcını hiç kimsenin kaçamayacağı adalet adına yukarı kaldırmış. Kılıcın doğruyu eğriden ayıracak olan iki keskin ucu, yapıcı ve yıkıcı gücünü, yukarı doğru kaldırılması ise adaletin zaferini simgelemekte. Tacındaki üç kulecik ve dört, köşeli mücevher ile yedinci burç Terazi`ye veya sayısı yedi olan Venüs`e işaret edilmekte.

Sol elinde tuttuğu altından terazi yargının daima adil olacağının işareti. Bu Sır, yeryüzündeki çocuklarının, onun sevgisi, şefkati ve mutlak adaleti sayesinde dengeye ulaşabilecekleri, büyük ananın sırrıdır. Bu anahtar ile Deli daha önceki on anahtarda elde ettiği tecrübeler ile daha üst bir oluşum planında yürümeye başlamıştır. Saflaşmış ve disiplin altına girmiş kişilik şimdi tek hayatı tanımakta ve onu yani başında hissetmektedir.

Gücün kılıcı ise ona kutsal doğruyu eğri olandan ayırt edebilme becerisi vermektedir. Adalet vicdanın yükselen sesidir. Şimdiye kadar egoyu oluşturan şuurlu zihnin isteklerine hizmet edildiğine, buna karşılık derin şuurluluk alanlarından gelen isteklerin ise kenara itildiğne işaret eden iç benliğin sesidir. Artık ikisi arasında adil bir dengenin oluşması zamanı gelmiştir. Eğer adalet isteniyorsa hayata tamamen yepyeni bir yön verilmelidir.

 

-  Doğru yargı
-  Adaletin yerine gelmesi
-  Zıtların dengelenmesi, ebedi adalet, denge ve güç

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X