Sır - Aşıklar


Sır - Aşıklar

Süper şuurlulugun temsilcisi hava meleği Rafael aşağıdaki iki insanı, yağdırdığı kozmik etkilerle kutsamakta. Resimdeki adam daha önceki sırlarda, Büyücü, İmparator ve Şavaş Arabasındaki kral şeklinde görünen şuurlu zihni temsil etmekte. Kadın ise daha önce Başrahibe ve İmparatoriçe olarak görünen şuuraltı olup arkasında 5 duyunun meyvelerini taşıyan iyilik ve kötülük bilgisinin ağacı durmakta. Eğilim şuuraltından geldiğinden algılamanın yılanı ağaca tırmanmakta.

Adamın arkasında ise her biri üç dekana bölünmüş burçlar kuşağının 12 işaretinin üç yapraklı alevlerini taşıyan yapraksız bir agaç durmakta. Sır, derin metafizik kavramları içeren sembolleri taşımakta.

Adamın kadına kadının da meleğe bakması ile şuurluluğun şuuraltından geçmeden süper şuuralanına ulaşamayacağı gerçeği anlatılmakta. Aşıklar burada birbirlerinden hiçbir şey saklamadan bütün çıplaklıkları ile arkadaşça bir ahenk içinde durmaktalar. Ahenkli ve başarili bir hayatın şuuraltı ve şuurüstü arasındaki kooperasyona bağlı olduğu anlatılmakta.

Arkadaki dağ, doğru düşüncenin verimliliğini göstermekte. 6. Sır genelde iki dişi arasında duran bir erkek ile simgelenir ve üzerlerinde bir yay ve oku olan aşk meleği durur. Kehanet gayeli anlamlar bu eski sembolizmden türetilmiştir.

-  Sezgisel seçim
-  Sonuçları önemli olacak bir seçim yapılması
-  Zıtların birleşmesiyle şuurluluğun artması, sezgilerden gelen amaçlanma, güç ve hareket

 

Yöneticisi İkizler olan Aşıklar Kartı, aşkı ve beraberliği temsil eder. Birbirini dengeleyen ve tek başlarına varolamayan, geçmiş zamanların karşıtlar düşüncesini temsil eder. Erkek figürü bilinçli bir düşünceyi ve onu değerlendirebilme gücünü gösterir.

Kadın figürü ise bilinçaltı, sezgi ve duyguları ilgilendiren unsurları gösterir. Bulutların arasından gözüken İsrafil`in sembolü ve erkeğin arkasında yer alan kutsal Hayat Ağacı ile kadının arkasında bulunan gövdesine günah temsili yılanın sarıldığı Bilgi Ağacı bu kartta resmedilmiştir. Raphael bu iki karakterdeki uyumu, dengeyi sağlar.Ve o olağan üstü ruhsal bilinci, Tanrı gücünü simgeler.O, üçlü düşüncenin tamamlayıcısıdır. Oluşabilecek bir üçlü aşkı ve romantik bir sevgiyi temsil eder.

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X