Sır - Asılmış Adam


Sır - Asılmış Adam

Genç bir adam T şeklindeki canlı bir ağaca tek bacağından asılmış. Arkasında kavuşturduğu elleri ile başı bir üçgen oluştururken bacakları da bir haç oluşturmakta. Bir bakıma, ayakları ağaca asılmış adam hala yeryüzüne bağımlı. 21. Sır - Dünya`daki gibi henüz tam mükemmel hale ulaşmamış durumda. İnisye kutsiyetin sorumlu bir yardımcısı gibi durmakta. Birden ona kadar olan devrede Tanrı oğlunun elinden tutarak ona yol göstermiş ve insan modelini şekillendirmiştir. Artık oyulmakta olan model olgunlaşmış gence kalmış ve kendisine verilen malzemelerle işi tamamlaması beklenmektedir. O da 09.Sır - Münzevi`deki gibi dünyanın kurtuluşundaki rolü paylaşmalıdır.

Üçgen üzerindeki haç kişiliğin, nefsin veya şuuraltı programlarının asılarak alt bendeki ihtirasların saf altına dönüştürülmesi olan büyük görevin tamamlanmasına işaret etmektedir. Sonunda kendi ayakları üzerinde durarak, üçgen-üzerinde-haç olan işareti haç-üzerinde-üçgen haline dönüştürmek zorunda olsa da, 12. basamaktaki inisyenin hala ters durduğu görülmektedir.

Asılmış Adam`da insan kişiliğinin kozmik hayat ağacına mutlak bağımlılığı fikri görülmekte. Burada Güneşin 12 burçtan geçerken aldığı değişik tesirler gibi, her insanin geçmesi gereken 12 inisyasyon basamağı ve tanrısal etkilerin birleşimi olması temsil edilmekte. Böylece burçların alt seviyedeki enerji biçimlerinin, üst seviyedeki yükseltici tesirlere dönüştürülmüş olacağı anlatılmakla. İnsanın artık gönüllü olarak kendi iradesi ile kendini yenilemesine işaret edilmekte.

 

-  Bekleme
-  İşlerin askıya alınması
-  Eski alışkanlıkları kırma ihtiyacı, daha değişik biçimde görmeyi öğrenme

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X