Sır - Ay


Sır - Ay

Ay üç yüzü ile de aşağıdaki kırlara bakmakta. Önde kozmik zihin sıvısından oluşan havuzdan şuurluluk açılımının ilk devrelerini temsil eden bir yengeç çıkmakta. Kurt doğanın vahşi yaratımını, köpek de insanla beraber hayata uyumun sonucunu göstermekte. Arka planda patikamsı yolun yarı mesafesinde, insanın kendini doğanın tehlikelerinden koruması için inşa ettiği iki kule görülmekte. Eğer Ay`ın yansıyan ışığı rehber edilip şuuraltının sesine kulak verilirse, engebeli patikada, en sonunda erişilecek olan yüksekliklere doğru ilerlenerek, kulelerin geçilmesi sağlanabilecektir.

Gökten düşen damlalar bir kere daha, hayat enerjinin madde aleminde tezahürü için aşağılara inen yolları göstermektedir. Bu Sır uyku ve rüyaların anahtarıdır. Ayın üç yüzü beden, zihin ve ruh ile ilişkilendirilmekte. Burada Ay, ana ruhun madde aleminde tezahür etmek için doğusunu gözlemekte. 18 rakamının içindeki sayıların toplamı 9 olup, ikinci inisyasyonu göstermekte.09. Sır-Münzevi, yükselen patikadaki ilk dokuzluydu. Deli hala yolculuğuna devam etmekte. Öğrenmekte, geri kalmakta, sonra tekrar ilerlemekte. Sudan çıkmakta olan yengeç şuuraltının yenilmesi gereken ilkel güçlerine işaret etmekte.

Kurt ve köpek ise ölüler diyarına götürecek olan güvenilmez rehberleri simgelemekte. Kişi dikkatli olmak zorunda. Eğer ayın dayanılmaz cazibesine kapılıp aldanırsa, ruhu aya doğru emilecek ve boş bir kabuk olarak kalacaktır. Bu onun için son denemedir. Eğer dar patikada, dengesini bozmadan çevreden gelen yanıltıcı tesirlere kapılmadan dikkatlice yürüyüp, cehennem kulelerini geçebilirse, yeni bir günün ışığına kavuşabilecek, yeniden doğabilecektir.

-  Karanlık
-  Hayallerin yanıltması
-  İsteğe bağlı değişim, şuuraltı ile mücadele, karmanın yanması, yeni şuurluluk alanlarına giriş

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X