Sır - Deli


Sır - Deli

Deli kartında uçurumun kenarına doğru adım atmakta olan bir genç görülüyor ki bu da hayat enerjisinin tezahür etmeden önceki haline işaret ediyor. Bu nedenle aptalca olabilecek tecrübesizliği göstermekte. Deli gizlinin yönü olan kuzeybatıya doğru bakmakta. Tepeye kadar yükselse aşağı doğru inip gücü azalacağından, hiçbir zaman tepeye ulaşamayacak olan kutsal güneş ise onun arkasında hala yükselmekte.

Gencin omzundaki asa iradenin sembolü; ucundaki çantada evrensel hafıza ve iç güdülerin taşındığı sanılmakta. Ayrıca çantada kullanımını öğrenmesi gereken dört majik sembolün bulunduğu. Çantanın üzerindeki kartal işareti erkeksi gücü göstermekte ve Akrep burcu ile ilişkilendirilmekte.

Elinde taşıdığı beyaz zambak ise halen arzunun hayvani şekillerinden uzak olduğunu göstermekte. Genç adamın ayaklarının dibindeki küçük beyaz köpek için çeşitli anlamlar olabilir. Köpek kurdun gelişmiş sekli olduğundan alt hayat birimlerinin insanoğlu tarafından geliştirilip yükseltilebileceğini, aynı zamanda doğanın insanı uyanıklık halinde izlemekle memnunluk duyacağını göstermekte.Çeşitli kart dizaynlarındaki karlı dağlar tüm maddi olaylara hükmeden matematiğin soğuk soyut prensiplerine işaret etmekte.

Deli her ruhun katılması gereken yaşam yolculuğuna başlamak üzere. Onu, cahil bir bebek olarak dünyaya geldiği zaman kendini ifadesinde bilinmezlerle karşılaşacak olan bir ruh gibi düşünmeli. Deli aşağılara doğru adım atmak üzere yüksek ruhsal planlarda durmakta. İnsan da ileri doğru adım atmak, iyi ve kötü arasında tercih yapmak zorunda. Eğer bir felsefesi yok ise gerçekten bir deli olacaktır.

 -  Saflık

-  Saflıkla alınacak karar ve başlangıçlar

-  Maddeyi asma, ruhaniyet, büyük potansiyel, kalbin sesini dinleme

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X