Sır - Denge


Sır - Denge

Bu Sır ateş ve Güneş ile ilişkilendirilen büyük melek Mikail`i temsil etmekte. Hayatın özünü şuuraltının gümüş kupasından, şuur üstünün altın kupasına veya görünmeyenden, görünene doğru doldurmakta, sonra tekrar boşaltmakta. Bu ruhun maddeye girişi ve maddenin ruh üzerindeki tesiri ile geçmişin an içinden geleceğe doğru akışını anlatmakta.

Meleğin göğsünde fiziksel tezahürün dört köşeli gerçeğini gösteren kare içinde ruhun yukarı doğru bakan üçgeni görülmekte. Bu sembol aynı zamanda Tarot`un kutsal kitabının işaretidir. Dört ile üçün toplamı yediye eşittir. Yedi kutsal hayatın yönlerini ve yoga meditasyonlarında kullanılan bedendeki yedi şakra veya merkezi gösterir. Meleğin bir ayağının suda diğerinin toprakta rahatça duruşu onun şuuraltı veya şuurüstü ile eşdeğerde bir ilişkide olabileceğini anlatmakta. Havuzdaki su evrendeki ve insandaki şuuraltını göstermekte. Havuzun kenarlarındaki süsenler Antik Yunan`ın Gökkuşağı Tanrıçasını hatırlatmakta. Yolun sonunda ustalığın ve liyakatın tacı durmakta. Bu tecrübe ile radyant enerji titreşimlerinin kıvama getirilmesi, sükunet ve denge ile değiştirilmesidir.

Dördüncü Sır olan İmparator fiziğin temeli ise On Dördüncü Sır da zihnin temelidir. Burada insan büyük çapta düşüncelerine hükmetmiş ve zihinsel dengeyi elde etmiştir. Evrende titreşimden başka bir şey yoktur. Manevi üstat bu titreşimleri değiştirebilir ve yönetebilir. Tek başına bir şey yapılamaz. Başarı yolunda  ruhsal melek denemeler ve testler ile yol gösterir. Hayat gücünün imajinasyon-Ay alanından alınıp şuurüstü-Güneş alanına transfer edilmesi öğrenildikçe irade gelişir ve imajinasyon saflaşır. Gümüş kupadan altın kupaya akıttıkça bir kayıp olmaz. Bu üstatlık yolunda Deli`nin aşması gereken okült  ilerlemenin başka bir safhasıdır.

 

 - Denge
 - İşlerin dengeli ilişkiler ile yapılması
 - Güçlerin denge ile karışımı, iç değişim,yaratıcı güç

 

 

 

 

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X