Sır - Dünya


Sır - Dünya

Burada sadece atkıyla örtünmüş bir dansçı görülmekte. Hayatın gizemini sembolize eden yuvarlak bir çelenk bu figürü çerçevelemekte. Çelenge bağlanmış olan kurdeleler yine kozmik ışımaya işaret etmekte. Sırrın dört köşesindeki dört yaratık, 10. Sır - Kader Çarkı`ndaki anlatımın biraz farklı bir şekli. Burada dört elementin, yani ateş, hava, su ve toprağın dengelendiği ve hayatın yapı taşı haline dönüştüğü anlatılmakta.

Dansçının bacakları 17.Sır - Asılmış Adam`ın bacakları gibi bir haç oluşturmakta. Yalnız onda üçgenin haçın altında olması hala dünyevi şeylere bağlılığını gösterirken burada dansçının elleri ile başından oluşan üçgen, haçın üzerinde ve yukarı doğru bakmakta. Bu da ruh üçgeninin madde haçını aşarak onun üzerinde olduğunu göstermekte.

Dansçının elindeki iki asa artık sahip olduğu eski haline dönme ve tekamül güçlerini temsil etmekte. Dansçı dişi gibi görünse de, gerçeği gizleyen örtü nedeniyle cinsiyetsiz veya çift cinsiyetli olabileceği sanılmakta. Bazılarınca bu insanlığın geldiği ve sonunda varacağı ideal hal olarak düşünülmekte. Bu hal benlik şuurunun, şuuraltı ve bu ikisinin de, erişilmesi için diğer bütün sırlar ile yol gösterilen üstün amaç veya kozmik şuurluluğun son hali olan süper şuurluluk ile birleşmesi halidir.

-  Başarılı son
-  Sınırlardan kurtularak yeni bir düzen kurulması
-  Bandajlardan sıyrılma, karmanın yanması, kozmik birleşme, tamamlanma





TAROT KARTLARININ ANLAMLARI



Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X