Sır - Güneş


Sır - Güneş

Çıplak bir çocuk bir ata binmekte ve kırmızı bir flamayı yukarı doğru tutmakta. Çocuk artık güneş enerjisini temsil eden atı dizginsiz olarak kontrol edebilmekte ve şuurluluk ile şuursuzluk arasında tam bir kontrolü simgelemekte. Kırmızı flama hareket ve titreşimi göstermekte. Yansıyan ay ışığının sakinliğinden çok farklı olarak Güneş`in ışığı hareket ve titreşimi simgelemekte. Kontrolün artık sağ el ile ilişkisi olan şuurustünden, sol el ile ilişkisi olan şuuraltına geçtiğini göstermek için çocuk flamayı sol elinde taşımakta. Tıpkı piyano çalmak veya otomobil sürmek yeni öğrenilirken şuurlu zihnin kullanılması, öğrenimden sonra ise kontrolün şuuraltına geçirilmesi veya bisikleti kullanan çocuğun annesine "bak ellerim havada gidiyorum" diye bağırması gibi, artık flama sol elde taşınmakta. Arkadaki duvarlı bahçe insanın artık geride bıraktığı işlenmiş bahçesi. Tam gelişmeleri için Güneş`e bakacaklarına  öne doğru bakan dört ayçiçeği var. Bunlar ateş, hava, su ve toprağı temsil etmekteler.

Çocuk, Deli gibi sarışın ve başında bir çelenk ve kırmızı bir tüy var. Çıplaklığı artık saklayacağı bir şeyinin kalmadığını göstermekte. Burada Deli, yapısının aşağı yönleri üzerinde manevi bir zafer kazanmış. Bu zafer 07.Sır - Savaş Arabası`ndaki sadece irade üzerine olan zaferden oldukça farklı. Mitoloji ve efsanelerde  19 sayısı Güneş`le ilişkilendirilmekte. 19`a ulaşan bir Güneş inisyatörü olmakta ve Güneş`in yeryüzüne ışık, isi ve hayat vermesi gibi, iç planlarda insanlık için artık bir şeyler yapmaya hazır olduğunu göstermekte.

 -  Aydınlık
 -  Gerçeklerin aydınlatılması
 -  Fark etme hali, bilgelik, ruhaniyet, değişim, yüksek yaratıcı enerji

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X