Sır - İmparator


Sır - İmparator

İmparator hükümdarlık tahtında oturmakta. Tahtı süsleyen ve sol omzunda da görülen Mars sembolü koç başlarından da anlaşılacağı üzere Marsiyen karakterde aristokrat birisi olduğunu göstermekte. Erkeksi aktif olan sağ elinde hayat haçı diye adlandırılan bir Mısır ansatası tutmakta. Ansata aynı zamanda bir Venüs sembolü. Kadınsı pasif olan sol elinde ise, sadece sevginin dişi gücü ile ruh ve madde arasındaki dengenin sağlanabileceğini ve böylece hükmedebilmek için gerçek güce ulaşılabileceğini simgeleyen hükümdarlığın küresi var.

Oturduğu tahtının arkasında ise çıplak tepeli dağlar görülmekte. 4 sayısı istikrarlı olanı gösteren sayı olup, "dört köşe ve geniş taban, hukuk ve düzenin kurulması için iyi bir temele işaret etmekte. Bu elementlerin de sayısı: Ateş, hava, su ve toprak. Aynı zamanda bir yıldaki dört mevsime, pusulanın dört yönüne, cennet bahçesindeki dört ırmağa ve kutsal tanrı isimlerinden Yehovah`ı gösteren IHVH`ye işaret etmekte.

İmparator aktif ana güç olan İmparatoriçe`ye karşıt olan aktif baba gücü simgeler. Madde aleminde hükümdarlık, otorite, ebeveynlik ve hayatın hukuk ile düzenlenmesini anlatır. Maddi bedenin ruhun düşmanı değil onun kabı olduğu ve ruhun da onun düşmanı olmayıp onu güden güç olduğunu hatırlamada yarar vardır.

-  Maddi otorite
-  Yeni başlangıçlarla güçlü mevkilere ulaşılması
-  Yaratıcılık, yeni girişim isteği ve babalık

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X