Sır - Kuvvet


Sır - Kuvvet

Çiçeklerle bezenmiş genç bir kadın, bir aslanın ağzını ya açmakta ya da kapamakta. Başının üzerinde ruhsal güçler tarafından kontrol ve koruma altında olduğunu gösteren ebedi hayatın kozmik ışıması var. Bu kutsal ışımadan kaynaklanan manevi cesaret ve güç gösterisini, ihtiras gibi insanda aşağı seviyedeki duygusal yapıyı temsil eden aslan ile yapmakta.

Bu ilkel duyguların üzerinde olan ebediyetin işareti fark edilirse, ne bir engel ne de bir karşı koyulma korkusu olacaktır. Onun basit beyaz giysisi saflığın işareti. Belindeki güllerden oluşan zincir ile, arzuların birleşmesi ile yaratılacak güç karşısında, vahşi, bilinçsiz güçlerin boyun eğeceği anlatılmakta. Şuurustü ve gölgesi psişik bir bütünün parçaları olup ikisi uzlaştırılarak bir araya getirilemez ise daha ileri doğru bir gelişim sağlanamayacaktır. Birçok insan şuuraltındaki gölgeye karşı durmaya cesaret edemez ve gölgenin karanlık kalitelerini dış dünyaya yansıtır. İçteki hayvani arzular ancak manevi güç ile dizginlenebilecektir. Bu sırla ebedi ve fani yapı arasında bir denge yaratımının öğrenilmesi gereğine işaret edilmekte. Zıtlaşan güçler arasında ahenk oluşturma ihtiyacının öğrenilmesine Tarofta sık sık değinilmekte. 

  -  Manevi zafer
  -  Düşmanla uzlaşma ve barışma
  -  Eski korku ve şartlanmaları yenme, hayvani enerjilerin birleştirilmesi, manevi güç

 

 

 

 

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X