Sır - Münvezi


Sır - Münvezi

 Aşağıdakilere rehberlik için, elinde bir fener taşıyan Münzevi karlı bir dağın tepesinde yapayalnız durmakta. Bu Süleyman`ın mührü, altıgen yıldız şeklinde yanan gerçeğin ışığı. Münzevi inisyasyonun dar patikasında kullanmak üzere bir peygamber asası taşımakta.

Basiretin sembolü olan pelerini, bazı kart dizaynlarında, gerçeği aşağı seviyedeki laubali gözlerden saklamak için, feneri kısmen örtmekte. Münzevi ışık için çalışan her insanın yardımına koşmaya hazır. Ruhsal karanlığın uzun gecelerinde yükseklerde durabilmekte. Sadece cesaret ve hareket ile sessizliği koruyabilenler Münzevi`nin ışığını görebilirler. Mütevazi olmalı ki bilgeliğe ulaşılabilsin. Mütevazi olmalı ki edinilen bilgelik devam edebilsin. Saf aklın sayısı olan dokuz, üçlülerin üçlüsü olduğundan, aynı zamanda inisyasyonun da sayısıdır. Bir kere daha yeni onluk bir devre başlamak üzere bütün sayılar onun içinde toplanmıştır.

Her ruh karanlık patikanın bir yerinde tırmanmaktadır. Başkalarının içindeki kutsal ışığın tanınması reddedilirse, yol arkadaşları oldukları gibi görülemez. Yol ancak ve ancak sadece onun ismi ile aydınlanacaktır. Patikada tırmanmak cesaret işidir. İçinden gelen sese kulak vererek cemiyetin konfor ve sınırlamalarından, geleneksel değerlerinden ayrılmak ve sonunun nereye varacağı belirsiz, yalnız kalacağı bir yola koyulmak cesaret ister. Münzevi toplumu aşarak ileri gitmek isteyen her kişinin  karşılaşacağı krizi göstermektedir.

 

-  Manevi arayış
-  Planlama için duraksama
-  İçe dönüş, bilgeliğin aranması ve kutsal ilham, kişinin kendi ışığını bulması ve rahatlaması

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X