Sır - Savaş Arabası


Sır - Savaş Arabası

Bu kart özellikle zihin, bilim ve büyüme alanlarında hakimiyetini kuran kralın zaferini göstermektedir. Kral burada hakimiyetini temsil eden sekizgen bir taç giymekte. Savaş Arabası insan özünün ifadesi için bir vasıta olabilen personayı temsil etmektedir. Arabanın ön yüzünde pozitif ve negatif güçlerin birleşmesini gösteren Hindu işaretinin üzerindeki sembol, ilhamın kanatlarını simgelemekte. İki sfenks hayat alacının dış sütunları olup, bu sefer ruhla değil tabiat ile ilişkilendirilmiş. Eğer savaşçı, sfenksleri iradesi ile kontrol etmezse farklı yönlere doğru çekebileceklerdir. Kralın elinde sfenksleri kontrol etmesi gereken iradenin kırbacı görülmekte.

Başının üstündeki yıldızlı örtü, üzerindeki kozmik tesirlerin varlığını ve zaferine etkisini simgelemekte. Omuzlarında ise hilal halindeki Ay görülmekte. Eğer gözlemleri, hatalı, yüzeysel veya korku dolu ise sonunda oluşan şuuraltı reaksiyonlarının sıralanması yıkıcı olmaya mahkumdur. Yedinci Sır dinlenme ve zafer ile kendi kendini disiplin altına alma ve istikrar demektir. Galip olanın henüz kendine hükmü geçmiyor olabilir. Burada hem irade hem de bilgi söz konusudur. Ancak kendini kazancın gerçekleşmesi ile ispatlamış güçten ziyade kazanma isteği daha fazladır.

 

- Maddi Zafer
- Engellerin kişisel çaba ile yenilmesi
- İçe dönüş, meditasyon, ruhani yoldan giderek kendini (persona mask) aşma.

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X