Sır - Yıkılan Kule


Sır - Yıkılan Kule

Bu Sır yanlış şeyler üzerine Kurulmuş olan ihtiras kulesini anlatmakta. Kule geleneksel düşünceler ve bireysel iradenin tuğlalarından yapılmış. Yıldırımsı ışıklar güneşten gelmekte. Çarpılan materyalist düşüncenin tacı kuleden düşmekte. Işık kötü olanı yakan, aynı zamanda iyi olanı ise saflaştıran, incelten kutsal ateşi simgelemekte.

Düşmekte olan damlamsı şerareler 18. Sır - Ay ile Arkana Minör destesinin Asalarında görülen yaşam enerjisi olup onun madde evreni sınırlarına inişini göstermekte. Bir adam ve kadın gerçeğin ufak bir göz kırpması ve parlaması ile emniyet zannı ile oluşturdukları maddi kulelerinden aşağı fırlayıp düşmekteler. Burada insanın maddi ihtiraslarından oluşan düşüncelerinin yeniden inşası için kozmik şuurlulukça kırılarak sıfıra indirilmesinin savaşı anlatılmakta.

16. Sır, Şeytan krallığının yıkılışı ile ilişkilendirilmekte. Ruhunu şeytana satıp okült gücü kötü yolda kullanması halinde, insanın tepesine inip patlayarak onu yok edecek, yıkacak olan kutsal ışığı anlatmakta. Bu yanlış değer yargılarından oluşan temel üzerinde inşa edilmiş olan bir kule. Çalışmaların boşa gitmemesi ancak ve ancak kulenin tanrının evi haline getirilmesi ile mümkün olabilecektir.

-  Yırtılan koza
-  Şeytani yapımların yıkılması
-  Yeninin gelmesi için eskinin yıkımı, derin iç değişim, ruhsal yenilik

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X