Sır - Yıldız


Sır - Yıldız

Diz çökmüş olan güzel bir kızın, sol dizi toprakta, sağ ayağı ise suda. Toprak, ağırlığı çekmekte ve şuuraltının suları ile kendini dengelemekte. O hayat suyunu madde dünyasına akıtan tabiat ana; İmparatoriçe. Sol elindeki sürahiden toprağa, madde alemine doğru akan şuurluluğun suyu, kozmik şuurluluğun havuzuna ulaşmadan önce beş duyuyu temsil eden küçük dereciklere dönüşmekte. Diğer elindeki sürahiden dosdoğru havuza su dökmesi meditasyonla kozmiği titreştirmesini anlatmakta.

 Kızın arkasında zihni temsil eden bir ağaç üzerinde düşünceleri simgeleyen Eski Mısır`ın siyah beyaz renkli kutsal balıkçıl kuşu durmakta. Gökte her biri radyant kozmik enerjiyi temsil eden sekiz köşeli, yedi küçük, bir de büyük yıldız görülmekte. Yedi küçük yıldız bedendeki yedi şakraya tekabül etmekte. Bu kart meditasyonun sırrını; meditasyon ile, kızdan akan kozmik şuurluluk enerjisinin, kişisel ifadesinin değiştirilerek başka bir hale aktarıldığını, sessizliğin içinde, dinlemekten başka bir şey yapılmaması halinde, gerçeğin kendini açığa çıkaracağını anlatmakta.

Sekizinci Sır`da anlatılan insanın kişiliğindeki hayvani güçlerin meditasyonun geliştirdiği özel güçlerle kontrol altına alınmasıyla, İkinci Sır`da Baş rahibe`nin elindeki tomarla temsil edilen tabiatın hafıza kayıtlarından bilgelik kazanılacağı temsil edilmekte. 

 

-  Şans sezgileri
-  Şanslı geleceğin sezilmesi
-  Kendini tanıma, inanç, kendine güven, evrensel zihinle bağlantı, yansıma, net görü, ilham

 

TAROT KARTLARININ ANLAMLARISize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X