Tatil Sonrası Ofise Adapte Olmak İçin 6 İpucu

Keyifli bir hafta sonu kaçamağının veya uzatılmış bir tatilin ardından ofise dönmek biraz can sıkıcı olabilir. Ancak aşağıdaki önerilerimizle bunun üstesinden gelebilirsiniz.

 

Tatil Sonrası Ofise Adapte Olmak İçin 6 İpucu
Kaynak: Getty Images  |  Yayın Tarihi: 28.11.2016 09:54:00
Erken Gidin

Eğer çok yorgun değilseniz, ofise 1 saat önce gidin ve kaçırdığınız bir şey var mı, bakın. İş arkadaşlarınız gelmeden sessiz zaman geçirerek kafanızı toplamak iyi gelecektir.

Yapılacaklar Listesi Hazırlayın

Tatilden dönünce yapmanız gerekenlerden biri, yapılacaklar listesi hazırlamak. Muhtemelen milyonlarca işiniz olacak, iyisi mi onları önem sırasına göre listeleyin.

Maillerinizi Temizleyin

Dağ gibi biriken mailleriniz keyfinizi kaçırabilir. Hepsine bir anda cevap vermek yerine ihtiyacınız olmayanları silin ve önemli olanları işaretleyin. Acil olanlarla ise bir an önce ilgilenin.

Projeleri Gözden Geçirin

Siz yokken üzerinde çalıştığınız projelerden biri başka bir noktaya evrilmiş olabilir. Yokluğunuzda sizin görevinizi üstlenen iş arkadaşınızdan konu ile ilgili güncelleme isteyin.

Patronunuza ve İş Arkadaşlarınıza Selam Verin

Geri döndüğünüzden emin olmaları için ofiste kendinizi hatırlatıcı bir tur atın.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X