Uyurken Çorap Giymenin Bilmediğiniz Faydaları

Yatakta çorap giymenin pek de seksi görünmediğinin farkındayız. Ancak TikTok'ta ortaya çıkan bu fayda, farklı pek çok doktor tarafından da onaylanıyor.

 

 

Uyurken Çorap Giymenin Bilmediğiniz Faydaları
Yayın Tarihi: 3.01.2022 11:03:00
Çorapla uyumak pek çok kişi tarafından tercih edilmeyen, hatta partnerler söz konusu olduğunda alayla karşılanabilen bir durum. Ancak İngiliz cerrah Karan Raj'ın paylaştığı bir TikTok videosu bu durumun ardındaki bilimsel faydayı gözler önüne seriyor. 


Doktorun belirttiğine göre uyurken çorap giydiğinizde bu ısı kan damarlarınızı genişleterek kan dolaşımını daha iyi bir hale getiriyor. Böylece vücut ısısı düzenleniyor. Bu da uyku kalitesinin artmasına ve uykuya daha hızlı geçmeye neden oluyor. 


Nörolog ve uyku bozukluğu doktoru Alexandre Aranda da verdiği bir röportajda aynı nedenle, yatmadan 30 ila 90 dakika önce çorap giymenizi tavsiye ediyor. Elbette bu aşamada yapacağınız çorap seçimi de oldukça önemli. Sentetik olmayan sıcak bir kumaşa sahip, nefes alabilen ve ayaklarınızı sıkmayan bir çorap giyerek siz de uykularınızdan ekstra verim alabilirsiniz! 


  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER SAĞLIK HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X