WhatsApp’ta GIF Paylaşımı Kolaylaşıyor

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp şimdi de GIF paylaşımını kolaylaştıracak bir yeniliğe gidiyor.

 

WhatsApp’ta GIF Paylaşımı Kolaylaşıyor
Yayın Tarihi: 11.01.2017 19:22:00
En fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp şimdi de GIF paylaşımını kolaylaştıracak bir yeniliğe gidiyor. Artık konuşmalar sırasında GIF kullanabilmek için uygulamadan ayrılmak gerekmeyecek.
 
WhatsApp’a GIF desteği aslen kasım ayında eklenmişti. Yapılan güncellemeyle birlikte iOS sürümünde GIF dosyaları gönderilebilir hale gelmişti. Ancak bunun için yollamak istediğiniz dosyanın telefonda kayıtlı olması gerekiyordu. WhatsApp’ın beta versiyonuna bakılırsa yeni güncellemeyle birlikte uygulamada Giphy desteği de yer alacak. Bunun için de emojilere tıkladıktan sonra aşağıda çıkan GIF tuşuna dokunmak yeterli olacak. Bu noktadan itibaren ihtiyaç duyduğumuz GIF’leri Giphy’nin kütüphanesinden bulabileceğiz.
 
WhatsApp kullanıcılarında heyecan uyandıran bu yenilik 1.27.7 isimli beta versiyonda yer alıyor. Uygulamanın yakın zamanda güncellenmesi bekleniyor.
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X