Yeni Yıl İçin Dilek Dilerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Geçen yıl ne dilediğinizi hatırlıyor musunuz? Cevabınız hayırsa veya dileğiniz gerçekleşmediyse bu kez farklı bir yol izlemenizi öneririz.

 

 

Yeni Yıl İçin Dilek Dilerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Yayın Tarihi: 7.12.2022 10:08:00
Pasta üstünde mum üflemek, gece uykunuzdan önce dilediğiniz şeyleri tekrar etmek ve çok daha fazlasını yapmış olabilirsiniz. Geleneksel dilek dileme yöntemlerinin siz de işe yaramadığı görülüyorsa, kendi ritüelinizi yapmak sizin çok daha iyi olabilir.

Yer Açın
İlk olarak evinizle başlayalım. Evin içinde dolaşırken biraz dikkatle etrafı inceleyin, kırık veya size hatırlamak istemediğiniz anılarınızı hatırlatan ne varsa düşünmeden çöpe atın. Dolabınızı inceleyin, son birkaç yıldır elinizi dahi sürmediğiniz ayakkabı ve kıyafetlerinizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırın ya da çöpe atın. Kısaca ‘Ya bir gün ihtiyacım olursa.’ düşüncesiyle evinizde tuttuğunuz şeylerden kurtulmanızı öneriyoruz.
Kurtulmakta olduğunuz bazı şeylerin sizin için neyle ilgili olabileceğini düşünün; eski kuruntular, eski alışkanlıklar, eski hatıralar… Geçmişte bırakmak istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Bu yöntem sayesinde yeni yıla daha motive ve iyi hissederek gireceğinizi fark edeceksiniz.


               

Teşekkür Edin
Bu yıl sizin için pek de iyi gitmemiş olsa bile geçmiş bir 12 aya sizi şu an bulunduğunuz konuma getirdiği için teşekkür borçlusunuz. Bu sizin için çok bir şey ifade etmese de, bu yıl yaşadığınız iyi veya kötü olaylar sayesinde şu an çok daha iyi hissediyor olabilirsiniz. Teşekkür etme yöntemini kullanmak için kalem ve kağıt alın ve aşağıdaki soruları dürüstçe cevaplamaya çalışın.
  • Bu yıl hayatınızdaki en neşeli olay neydi?
  • Sizin için 2021’i şekillendiren olaylar neler?
  • Başarılarınızdan en çok neyle gurur duyuyorsunuz?
  • Bu yıl neyden pişman oldunuz?
  • 2021 sizin için nasıl geçti?
  • 2021’de en çok neyi özlediniz?
Hayal Kurun
Yukarıdaki adımları yaptıysanız artık yeni yıldan ne istediğinizi kendinizden emin bir şekilde biliyorsunuz. 31 Aralık gecesi hayal ettiğiniz her şeyi sanki gerçekleşmiş gibi düşünün. Burada dikkat etmeniz gereken nokta olumsuz düşünmemek. Yeni yıl belki de tüm hayallerinizin gerçekleştiği bir yıl olur, ne dersiniz?
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X