2016 Mobilya Trendleri

Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, 2016 yılının mobilya trendlerini paylaştı.

 

 

2016 Mobilya Trendleri
Yayın Tarihi: 10.01.2016 08:38:00

Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, 2016 yılında mobilyada doğal malzemeler ve canlı renklerin öne çıkacağını vurguladı. Karaçak, iç mimariye yön verecek ayrıntılar hakkında da ipuçları verdi.

 
-Yalın, sade, modern ve fonksiyonel detaylar içeren minimalist ruh, 2016 yılında mobilyaya hakim olacak. 
 
-Günümüzün en değerli anlarını geçirdiğimiz yaşam alanları, hem dizaynı hem de konforuyla bedenimize ve ruhumuza hitap edecek ayrıntıları barındırmalı. Dolayısıyla 2016 yılında, doğayı sembolize eden detaylar, dekorasyonda trend olacak.
 
-Şehirde yaşayan ve doğaya özlem duyan bireyler için, doğal malzemelerin kullanıldığı ürün grupları revaçta olacak. Mobilyada masif ahşabı sıkça göreceğiz. Natürel cilalarla ve doğal renkleriyle kullanacağımız bu mobilyalar, yaşam alanlarında rüstik bir etki yaratacak.
 
-Tabiatın renklerini, 2016 yılında da başköşemizde hissedeceğiz. Denizin mavisi, ağacın yeşili ve toprak tonları, büyük parçalarda kendini gösterirken; kırmızı, turkuaz, pembe, turuncu, sarı, mor ise daha çok küçük parçalarda öne çıkacak. 
 
-Kentsel dönüşüm ve inşaat projelerinin artması ile birlikte yaşam alanları küçüldü. Mobilya da bu dönüşüme ayak uydurdu ve küçülen, katlanabilen ve ayrılabilen işlevselliğe ulaştı.
 
-Aksesuarlarda renkler sıkça kullanılacak. Fakat zıtlıklara, şekillere, renklere yer verirken, uyumu yitirmeyin.
 
-Aydınlatmada, ahşap detayların, modern ve elegan çizgilerle birleştiği objeler revaçta olacak.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X