2020 Yazında En Çok Hangi Şarkılar Dinlendi?

2020 yazı diğerlerinden çok farklıydı ama müzik ve podcast yayınları bu sene de yaz mevsiminin her anına durmaksızın eşlik etti. Spotify’ın 1 Haziran-15 Ağustos tarihleri arasındaki verilerine göre yazın en çok dinlenen şarkılarını ve podcast yayınlarını listeledi.

 

 

2020 Yazında En Çok Hangi Şarkılar Dinlendi?
Yayın Tarihi: 26.08.2020 10:19:00
DaBaby’nin Roddy Ricch ile birlikte seslendirdiği “ROCKSTAR” tüm dünya genelinde 2020 yazının en çok dinlenen şarkısı oldu.

2020 yazında tüm dünyada en çok dinlenen ikinci şarkı, The Weeknd’den “Blinding Lights” olurken, Spotify’ın spor/egzersiz çalma listelerine sıklıkla eklenen SAINt JHN’un “Roses - Imanbek Remix” adlı hareketli şarkısı da 3’üncü sıraya yerleşti.

Harry Styles “Watermelon Sugar” adlı şarkısıyla beğeni toplayarak 2020 yazının en çok dinlenen TOP 5 listesinde yerine aldı. Bir başka isim Dua Lipa ise karantina döneminde müzikseverlerle buluşturduğu Future Nostalgia albümünden “Don’t Start Now” ve “Break My Heart” adlı şarkılarıyla TOP 20 listesinde iki kez boy gösterdi. Ariana Grande de TOP 20 listesinde birden fazla kez karşımıza çıkan isimlerden. Lady Gaga ile birlikte seslendirdiği “Rain On Me” ve Justin Bieber’la olan düeti “Stuck with U” 2020 yazının en çok dinlenen şarkıları arasında yer aldı.

YAZIN EN ÇOK DİNLENEN PODCAST’LERİ

Yayına yalnızca üç hafta önce başlaması bile The Michelle Obama Podcast yayınının milyonlarca dinleyicisiyle yazın en çok dinlenen podcast olmasını engelleyemedi. 2020 yazının global TOP 10 Podcast listesinin ilk sırasına yerleşen Michelle Obama’yı, 1 Haziran 15 Ağustos arasındaki dinleyici sayısına dayanarak NPR News Now ve The Daily takip etti. Listenin en çok dinlenen global diğer podcast yayınları ise şöyle: Call Her Daddy, TED Talks Daily, Harry Potter At Home: Readings, Crime Junkie.

Dünya genelinde 2020 yazında en çok dinlenen şarkılar (1 Haziran ile 15 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki verilere dayanıyor)

1. “ROCKSTAR” - DaBaby featuring Roddy Ricch

2. “Blinding Lights” - The Weeknd

3. “Roses - Imanbek Remix” - SAINt JHN

4. “Savage Love (Laxed - Siren Beat)” - Jason Derulo and Jawsh 685

5. “Watermelon Sugar” by Harry Styles

6. “death bed (coffee for your head)” - Powfu, beabadoobee

7. “Rain On Me” - Lady Gaga featuring Ariana Grande

8. “Toosie Slide”- Drake

9. “Breaking Me” - Topic, A7S

10. “Dance Monkey” - Tones And I

11. “ily (i love you baby)” - Surf Mesa featuring Emilee

12. “Don’t Start Now” - Dua Lipa

13. “Party Girl” - StaySolidRocky

14. “Blueberry Faygo”- Lil Mosey

15. “Break My Heart” - Dua Lipa

16. “Stuck with U” - Ariana Grande featuring Justin Bieber

17. “Someone You Loved” - Lewis Capaldi

18. “MAMACITA” - Black Eyed Peas, J. Rey Soul, Ozuna

19. “La Jeepta - Remix” - Anuel AA, Brray, Juanka, Myke Towers, Nio Garcia

20. “The Box” - Roddy Ricch
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X