Açlık hissini yok eden yiyecekler

Diyet listeleri ezberden şiir okumak gibi. Kiloyla probleminiz varsa, önce içinizdeki acıkan canavarı durdurmalısınız. Onun yolu da iştahınızı kesecek yiyecekleri öğrenmekten geçer.

 

Açlık hissini yok eden yiyecekler
Yayın Tarihi: 12.08.2010 16:20:00

İştah engelleyici etkisi olduğu kanıtlanan aşağıdaki özel yiyecekleri rejim yapmadan zayıflamak için deneyebilirsiniz.
 

BUNLARDAN YİYEN AÇLIK HİSSETMİYOR


 
Triptofan: Vücutta serotonin oluşmasında ve hücrelere taşınmasında önemli bir görev alır. Serotonin de iştah hissini azaltır. Özellikle muz, avokado, yulaf ve peynirde bulunur.
Krom: Vücuttaki insülin dengesini korumak için krom önemlidir. Zira  Kan şekerinin düşmesi açlığa yol açar. Krom ihtiyacınızı karşılamak için fındık, ceviz gibi kabuklu yemişler ve tahıl ürünleri yiyebilirsiniz.
 
Albümin: Can sıkıntısını giderdiği kantılanan Albümin iştahı da kapatır. Bu protein bezelye, fıstık ve fasulyede bulunur.
Fruktoz: Meyvelerden elde edilen doğal fruktozdur. Yemek sonrası tatlı ihtiyacı duymanızı engeller. Çilek ve bal  fruktoz kaynağıdır.
 
İyot:
Tiroit hormonlarının yapımı için iyöt önemlidir. Açlık hissinin oluşup gelişmesini engeller. Balık, iyotlu tuz ve soğan, iyot açısından oldukça zengindir.
 
AÇLIĞI KESEN BİRKAÇ ÖNERİ
-  Salatalığı yıkayın ve kabuklarıyla ince dilimler halinde kesip üzerine dereotu serpin. Kalorisi yok denilecek kadar az olan bu sebze tok tutucudur.
 
- 200 gram kadar ananası ince ince doğrayın ve süzgeçten geçirin. İçine 100 gr taze nane ekleyin. Ananasın içindeki enzimler, protein sindirimini hızlandırdığından oldukça doyurucudur.
 
- Kahvaltıda armudu rendeleyip yulafa katın. Üzerine biraz da yoğurt ekleyin. Armutta bulunan  fruktoz uzun süre açlık hissetmemenizi sağlar.

Haber: Trendus Özel  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X