Aida Bergsen Mücevher Koleksiyonu Bergdorf Goodman'da

Aida Bergsen'ın Turquerie kavramı etrafında şekillenen “Convolvulus Sepium” mücevher koleksiyonu Mart ayı süresince New York’un en prestijli lüks mağazası Bergdorf Goodman’da gerçekleşecek özel bir gösterim ile sergileniyor.

 

 

Aida Bergsen Mücevher Koleksiyonu Bergdorf Goodman'da
Yayın Tarihi: 13.03.2019 11:32:00

“Convolvulus Sepium” mücevher koleksiyonu Mart ayı süresince New York’un en prestijli lüks mağazası Bergdorf Goodman’da gerçekleşecek özel bir gösterim ile sergileniyor.

  
Aida Bergsen “Convolvulus Sepium” koleksiyonu bir liman, bir boğaz, bir kervansaray gibi tasarlanmıştır. Uzak ülkelerden gelmiş gizemli yolcuları, egzotik çiçekleri, meyveleri, hayvanları, tatları ve kokuları buluşturur. Doğa temalarının ön plana çıktığı koleksiyon, modern kadın bedenini hayali bir “Jardin Turc” (Türk bahçesi) haline getirir. Turquerie paletinde pastel renkler yanında, bordolar, yeşiller dikkat çeker. Elmas, eski kesim pırlanta, mercan, yakut, zümrüt, yeşil altın ve mine bu manzaranın ışığını, gölgesini, dokusunu verir. Aida Bergsen’in yaratım serüveninin başından beri mücevherlerin bedenle ilişkisi bir heykeltıraş gibi düşünülmüştür. Hayalperest ve tutkulu bedenlerde, tasarımın tenle buluştuğu yerde, kökleri yüzyıllar öncesinin hayal dünyasında bulunan bir sarmaşık yeniden çiçek açar.
 

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X