Aida Bergsen Mücevher Tasarımlarının Nişantaşı Showroom'u Açıldı

Tarihin imgeselliği fikrinden yola çıkarak mücevherlerini taşıyan kişileri birer düş gezginine dönüştüren mücevher tasarımcısı Aida Bergsen, Nisan ayı itibariyle Nişantaşı’nda açılan yeni Showroom mağazası ile tasarım tutkunlarını cesur mücevher tasarımlarını deneyimlemenin yanı sıra markanın düş dünyasına davet ediyor.

 

 

Aida Bergsen Mücevher Tasarımlarının Nişantaşı Showroom'u Açıldı
Yayın Tarihi: 17.04.2019 14:09:00
2000 yılında tasarımları ile heykelsi mücevher yolculuğuna başlayan Aida Bergsen, insanı takı ile heykel arasındaki bağlaç olarak konumlayarak “vücut heykelleri” kavramını geliştirdi. 20. yılına yaklaşan mücevher serüveninin bütünlüğünü yansıtan Showroom, tasarımcının en geniş ürün yelpazesine sahip satış noktası ve marka evi olarak Bergsen’in tasarım anlayışındaki derinlikli katmanları dönemsel söyleşi ve davetlere ev sahipliği yaparak sanat ve zanaatin buluşma noktası olmayı hedefliyor.
 
Aida Bergsen Showroom, 120 metrekarelik tek katlı VIP nitelikli bir satış noktası olarak hizmet verecek. Showroom dekoratif çizgisiyle Bergsen’in mücevher tasarımlarında yarattığı düş dünyasını iç mekandaki heykel ve antika kullanımı ile bütünsel bir boyuta taşıyor.
 
Cesur ve zarif çizgisi ile ön planda olan Aida Bergsen mücevher tasarımları her biri yüzyıllardır, farklı dillerde anlatılan, evrensel, ölümsüz hikayelerin kahramanları. Bergsen bu hikayeleri metal ve taşa aktarırken bronz, altın, gümüş, değerli, yarı değerli veya "değersiz" taşlar dile geliyor. Kanatlar, fantastik bir bitki örtüsü, metafizik dünyalar, mitolojik hayvanlar kolektif bellekten sızan ve kültürel sınırları aşan tüm mitler Aida Bergsen için sonsuz zenginlikte bir kaynak oluşturuyor. Tarihin ve coğrafyanın içinde birer hayalet gibi dolaşan kurucu mitlerin sembolleri ve imgeleri insan zihninin derinliklerinden teninin üzerine taşıyor.
 
Aida Bergsen
mücevherleri bedenler üzerinde tüm dünyayı dolaşıyor. Paris Pret a Porter-Atmosphere ve Eclat de Mode Bijorhca, Premiere Classe Jardin Des Tuileries, Couture Las Vegas'ın yanısıra çeşitli uluslararası fuar ve sergilerde izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Tasarımcının Convolvulus Sepium koleksiyonuna ait omuz broş tasarımı, 2018 yılında Christie’s Paris Müzeyade Evi’nin özel daveti ile müzayedeye katıldı ve sahibine kavuştu. New York’ta Bergdorf Goodman mağazasından, Londra Harvey Nichols mağazasına kadar pek çok seçkin uluslararası mücevher evinde tasarım tutkunları ile buluşan Aida Bergsen mücevherlerinin Istanbul’daki yeni evi sizi markanın özünü oluşturan düşler dünyasına davet ediyor.
 

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X