Akıllı Kıyafetler Daha Yakın

Giyilebilir teknolojiler çok fazla ilgi çekiyor. Bu alanı kıyafetlere çekmek için Google gibi isimler çalışırken, yeni geliştirilen yumuşak sensör kullanım yapısıyla fark yaratıyor. Akıllı kıyafet kavramı esas şimdi kullanışlı hale geliyor.

 

 

Akıllı Kıyafetler Daha Yakın
Yayın Tarihi: 25.10.2017 17:01:00
Purdue Üniversitesi araştırmacıları tarafından geliştirilen bu sensör, iSoft ismine sahip. Yapısıyla ismi eşleşen ürün, esnek gövdesiyle istenilen her noktaya noktalaya konulabiliyor. Oldukça ince ve katlanabilir yapıya sahip olan iSoft, “piezoresistive” isimli bir maddeden yapılıyor. Üzerine dokunulduğu zaman değişen elektrik direncini algılayan ürün, bu değişimi basma işlemi olarak komutlandırabiliyor. Kıyafet ya da yastık içerisine konulabilen sensör, özel yazılımıyla farklı amaçlar için de programlanabiliyor. Bu yazılım basit bir kullanıma sahip olduğu belirten proje yetkilisi, ürünün düşük maliyette olduğunu da sözlerine ekliyor. Bilgisayardan televizyona ve akıllı telefona kadar birçok elektrik cihaza bağlanabilen iSoft, termos bardak üzerine dahi takılabiliyor.
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X